Jedinstvo zasjelo na čelo

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Poslije poraza u Laktašima (0:1) fudbaleri Karanovca nisu više lideri u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad, a tron je preuzelo Jedinstvo iz Žeravice.

U 11. kolu treći poraz Karanovcu nanijeli su Laktaši, a gol odluke postigao je Slađan Lekić u 32. minutu. Taj kiks izabranika Ranka Stanarevića na najbolji mogući način iskoristilo je Jedinstvo, koje poslije trijumfa u Omarskoj od 4:2 ima bod više od tima iz predgrađa Banjaluke. Omarska je povela već u 10. minutu, da bi do odlaska na odmor gosti tri puta zatresli mrežu golmana Mladena Jokića. Kreator preokreta bio je kapiten gostiju Ognjen Škorić. U drugom poluvremenu pao je ritam igre, jer su gosti bili zadovoljni ubjedljivim vođstvom, dok će Omarska, nezavidnom pozicijom u donjem dijelu tabele, bodove morati tražiti u preostala četiri kola jesenje sezone.

"Fenjeraš" Ozren doživio je još jedan ubjedljiv poraz. Na gostovanju u Tesliću ekipa iz Petrova je prosto pregažena (1:8), ali se takav ishod nije mogao očekivati poslije prvog poluvremena. U nastavku su domaći, predvođeni poletarcem Dejanom Jelićem i kapitenom Vladimirom Markovićem, izrešetali mrežu golmana Nenada Ćukovića, čime su znatno popravili gol-razliku i najavili bezbrižniju poziciju u sredini tabele.

U grupi istok lider Jedinstvo iz Brčkog zabilježio je i desetu pobjedu u 11 susreta, a ovog puta oružje pred raspoloženom četom Vidoja Zarića položio je Guber iz Srebrenice, koji je ispraćen kući sa četiri gola u mreži.

Susret u Sokocu između Glasinca 2011 i Sloge Junajted je odgođen, ali po svemu sudeći neće ni biti odigran. Naime, Bijeljinci već nisu nastupili u devetom i desetom kolu, a nisu ni opravdali neigranje, tako da će po pravilima takmičenja biti izbačeni iz lige. Njihovi rezultati u prvih deset kola biće brisani, ali sve će to biti i zvanično kada prođe rok za žalbu Sloge junajted.

Drugoligaš iz Žeravice iskoristio neuspjeh Karanovca u Laktašima i pobjedom u Omarskoj zasjeo na prvo mjesto u grupi zapad