Druge fudbalske lige RS, 15. kolo: Slogi i Podrinju jesenje titule

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri dobojske Sloge i Podrinja iz Janje postali su jesenji prvaci u Drugim liga Republike Srpske grupa zapad, odnosno grupa istok.

U gradskom derbiju Sloga je u 15. kolu savladala Željezničara sa 6:0 i na najljepši način završila jesenju priču. Šampionsku radost mladići trenera Mitra Lukića uveličali su sa pola tuceta golova u mreži gradskog rivala Željezničara. Goleadu je otvorio Borislav Lukić u 27. minutu, da bi u narednih devet minuta lider još tri puta matirao odbranu "Želje". Na ruku igračima Sloge je išao i rezultat iz Omarske, gdje je istoimeni domaćin poražen od srbačke Sloge sa 1:2, tako da Dobojlije na zimsku pauzu odlaze sa tri boda viška u odnosu na najbližeg pratioca.

Fudbaleri Ljubića i četvrti put ove jeseni remizirali su na domaćem terenu, ovaj put protiv podmlađenog rivala iz Modriče. Na efektan način Modriča Maksima je povela u 29. minutu golom Mitra Trifkovića, udarcem sa 25 metara, da bi Prnjavorčani poraz izbjegli zaslugom kapitena Danka Segića u 79. minutu. Utakmica je odigrana na teškom, blatnjavom i vodom natopljenom terenu, pa akteri zaslužuju pohvale za ispoljenu borbenost.

U grupi zapad odgođena su dva susreta zbog loših vremenskih uslova. Snijeg nije dozvolio da se odigraju susreti: Ozren - Mladost (Donja Slatina), Borac (KD) - BSK.

U grupi istok Podrinje iz Janje zabilježilo je vrijednu pobjedu na gostovanju u Dvorovima nad Proleterom od 2:0, dok je najbliži pratilac Napredak iz Donjeg Šepka, kao domaćin savladao brčansku Lokomotivu sa više nego ubjedljivih 6:0.

U lošoj fudbalskoj predstavi rogatička Mladost je zabilježila minimalnu pobjedu od 1:0 nad Jedinstvom iz Brodca. Gosti su na ovu utakmicu doveli svega deset igrača i utakmicu su završili sa devet, jer je u toku meča isključen Danijel Mijatović. Od težeg poraza spasio ih je golman Miroslav Gavrić i loša igra domaćina koji je igrao bezidejno i do kraja neefikasno.

Parovi 16. kola koje se igra na proljeće, grupa zapad: DOBOJ: Željezničar - BSK, KOZARSKA DUBICA: Borac - Sloga (S), OMARSKA: Omarska - Župa, TESLIĆ: Proleter - Mladost (DS), PETROVO: Ozren - Modriča Maksima, PRNjAVOR: Ljubić - Laktaši, ŽERAVICA: Jedinstvo - Liješće, TRN: Sloga - Sloga (D), grupa istok: UGLjEVIK: Rudar - Jedinstvo (BR), ROGATICA: Mladost - Mladost (G), ISTOČNA ILIDžA: Famos - Podrinje (J), DVOROVI: Proleter - Glasinac 2011, BIJELjINA: Sloga Junajted - Lokomotiva, DONjI ŠEPAK: Napredak - Ilićka 01, BOGUTOVO SELO: Mladost - Radnički (K), Jedinstvo (BČ) slobodno.