Друге фудбалске лиге РС, 15. коло: Слоги и Подрињу јесење титуле

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери добојске Слоге и Подриња из Јање постали су јесењи прваци у Другим лига Републике Српске група запад, односно група исток.

У градском дербију Слога је у 15. колу савладала Жељезничара са 6:0 и на најљепши начин завршила јесењу причу. Шампионску радост младићи тренера Митра Лукића увеличали су са пола туцета голова у мрежи градског ривала Жељезничара. Голеаду је отворио Борислав Лукић у 27. минуту, да би у наредних девет минута лидер још три пута матирао одбрану "Жеље". На руку играчима Слоге је ишао и резултат из Омарске, гдје је истоимени домаћин поражен од србачке Слоге са 1:2, тако да Добојлије на зимску паузу одлазе са три бода вишка у односу на најближег пратиоца.

Фудбалери Љубића и четврти пут ове јесени ремизирали су на домаћем терену, овај пут против подмлађеног ривала из Модриче. На ефектан начин Модрича Максима је повела у 29. минуту голом Митра Трифковића, ударцем са 25 метара, да би Прњаворчани пораз избјегли заслугом капитена Данка Сегића у 79. минуту. Утакмица је одиграна на тешком, блатњавом и водом натопљеном терену, па актери заслужују похвале за испољену борбеност.

У групи запад одгођена су два сусрета због лоших временских услова. Снијег није дозволио да се одиграју сусрети: Озрен - Младост (Доња Слатина), Борац (КД) - БСК.

У групи исток Подриње из Јање забиљежило је вриједну побједу на гостовању у Дворовима над Пролетером од 2:0, док је најближи пратилац Напредак из Доњег Шепка, као домаћин савладао брчанску Локомотиву са више него убједљивих 6:0.

У лошој фудбалској представи рогатичка Младост је забиљежила минималну побједу од 1:0 над Јединством из Бродца. Гости су на ову утакмицу довели свега десет играча и утакмицу су завршили са девет, јер је у току меча искључен Данијел Мијатовић. Од тежег пораза спасио их је голман Мирослав Гаврић и лоша игра домаћина који је играо безидејно и до краја неефикасно.

Парови 16. кола које се игра на прољеће, група запад: ДОБОЈ: Жељезничар - БСК, КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Слога (С), ОМАРСКА: Омарска - Жупа, ТЕСЛИЋ: Пролетер - Младост (ДС), ПЕТРОВО: Озрен - Модрича Максима, ПРЊАВОР: Љубић - Лакташи, ЖЕРАВИЦА: Јединство - Лијешће, ТРН: Слога - Слога (Д), група исток: УГЉЕВИК: Рудар - Јединство (БР), РОГАТИЦА: Младост - Младост (Г), ИСТОЧНА ИЛИЏА: Фамос - Подриње (Ј), ДВОРОВИ: Пролетер - Гласинац 2011, БИЈЕЉИНА: Слога Јунајтед - Локомотива, ДОЊИ ШЕПАК: Напредак - Илићка 01, БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Раднички (К), Јединство (БЧ) слободно.