Druge fudbalske lige RS, 10. kolo: Nukić prekinuo gradski derbi

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Gradski derbi 11. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok odigran u Brčkom između Ilićke 01 i Lokomotive prekinut je u 55. minutu pri rezultatu 0:0.

Nekoliko trenutaka ranije fudbaler Lokomotive Edin Nukić zaradio je žuti karton zbog neslaganja sa sudijskom odlukom. To ga je revoltiralo pa se on unio u lice glavnom arbitru Željku Tekiću iz Zvornika psujući ga. Sudija mu je pokazao direktan crveni karton, a to je bio znak Nukiću da fizički nasrne na Tekića, koji je potom prekinuo susret. Disciplinska komisija FS RS najvjerovatnije će ove sedmice pregledati izvještaj delegata i na osnovu njih izreći kaznu Nukiću.

Lider grupe istok Zvijezda 09 iz Etno-sela Stanišić zabilježila je ubjedljivu pobjedu nad Radničkim iz Karakaja i sada ima četiri boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

Vodeća ekipa u grupi zapad Borac iz Šamca deklasirala je Ozren iz Petrova sa 7:1. Već poslije 30 minuta igre Šamčani, koji domaće utakmice igraju na stadionu u obližnjoj Donjoj Dubici, imali su tri gola prednosti. U neravnopravnoj igri utakmica će se pamtiti po tri detalja. Šamčani su ostvarili najubjedljiviju pobjedu od svih ekipa, u prvih deset kola prvenstva, a za goste je nastupao i 53-godišnji Slobodan Katanić, istinska legenda fudbala u Petrovu. Uz to, ovo je do sada jedina utakmica u grupi zapad na kojoj nije bilo kartona.

Parovi 11. kola koje se igra u subotu i nedjelju, 25. i 26. oktobra: grupa zapad: PETROVO: Ozren - Liješće, BANjA VRUĆICA: Mineral - Borac (Š), KOZARSKA DUBICA: Borac - Modriča Maksima, DOBOJ: Sloga - BSK, LAKTAŠI: Laktaši - Jedinstvo (Ž), OMARSKA: Omarska - Župa Superpetrol, DONjA SLATINA: Mladost - Ljubić, grupa istok: ISTOČNA ILIDžA: Famos - Zvijezda 09, NEVESINjE: Velež - Mladost (R), BOGUTOVO SELO: Mladost - Proleter (D), BRČKO: Lokomotiva - Gorica, BIJELjINA: Sloga junajted - Ilićka 01, BRODAC: Jedinstvo - Rudar (U), KARAKAJ: Radnički - Glasinac 2011.

10. Liješće         10      4        0        6        10:17 12

11. Mineral        10      3        2        5        12:19 11

12. Župa SP       10      2        4        4        15:18 10

13. Mladost (DS)         10      3        1        6        13:17 10

14. Sloga (D)       10      2        1        7        9:20   7