Друге фудбалске лиге РС, 10. коло: Нукић прекинуо градски дерби

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Градски дерби 11. кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група исток одигран у Брчком између Илићке 01 и Локомотиве прекинут је у 55. минуту при резултату 0:0.

Неколико тренутака раније фудбалер Локомотиве Един Нукић зарадио је жути картон због неслагања са судијском одлуком. То га је револтирало па се он унио у лице главном арбитру Жељку Текићу из Зворника псујући га. Судија му је показао директан црвени картон, а то је био знак Нукићу да физички насрне на Текића, који је потом прекинуо сусрет. Дисциплинска комисија ФС РС највјероватније ће ове седмице прегледати извјештај делегата и на основу њих изрећи казну Нукићу.

Лидер групе исток Звијезда 09 из Етно-села Станишић забиљежила је убједљиву побједу над Радничким из Каракаја и сада има четири бода предности у односу на најближе пратиоце.

Водећа екипа у групи запад Борац из Шамца декласирала је Озрен из Петрова са 7:1. Већ послије 30 минута игре Шамчани, који домаће утакмице играју на стадиону у оближњој Доњој Дубици, имали су три гола предности. У неравноправној игри утакмица ће се памтити по три детаља. Шамчани су остварили најубједљивију побједу од свих екипа, у првих десет кола првенства, а за госте је наступао и 53-годишњи Слободан Катанић, истинска легенда фудбала у Петрову. Уз то, ово је до сада једина утакмица у групи запад на којој није било картона.

Парови 11. кола које се игра у суботу и недјељу, 25. и 26. октобра: група запад: ПЕТРОВО: Озрен - Лијешће, БАЊА ВРУЋИЦА: Минерал - Борац (Ш), КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Модрича Максима, ДОБОЈ: Слога - БСК, ЛАКТАШИ: Лакташи - Јединство (Ж), ОМАРСКА: Омарска - Жупа Суперпетрол, ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Љубић, група исток: ИСТОЧНА ИЛИЏА: Фамос - Звијезда 09, НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Младост (Р), БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Пролетер (Д), БРЧКО: Локомотива - Горица, БИЈЕЉИНА: Слога јунајтед - Илићка 01, БРОДАЦ: Јединство - Рудар (У), КАРАКАЈ: Раднички - Гласинац 2011.

10. Лијешће         10      4        0        6        10:17 12

11. Минерал        10      3        2        5        12:19 11

12. Жупа СП       10      2        4        4        15:18 10

13. Младост (ДС)         10      3        1        6        13:17 10

14. Слога (Д)       10      2        1        7        9:20   7