БСК срушио снове Младости у Другој лиги, група запад

Дарко Пашагић, Бране Радуловић

Бањалука - Највеће изненађење у 19. колу Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, приредио је БСК, који је на гостовању у Доњој Слатини савладао домаћу Младост са 2:1.

Била је то тек трећа побједа "романтичара" ове сезоне, али и тек трећи пораз домаћина, који је сада на пет бодова заостатка над лидером Алфа Модричом. Да ће изабраници Нихада Кадића тешко доћи до цијелог плијена у овом сусрету најавио је у посљедњим тренуцима првог дијела Бојан Батар, који је госте довео у предност од 1:0. Одмах на почетку другог полувремена изједначио је Исмир Хасић и чинило се да ће услиједити преокрет. Међутим, у 80. минуту гости су преко Растка Роквића, који је био успјешан са бијеле тачке, стигли до предности која их приближава опстанку.

Лидер из Модриче рутински је одрадио посао у Добоју, а убједљив пораз домаћих аутоголом је најавио Игор Цвијановић. До краја првог полувремена још два пута тресла се мрежа Жељезничара. Тако је екипа тренера Драге Свитлице направила нови велики корак ка шампионској титули, док је Жељезничар још више прикован за друголигашки фењер. Тријумф на гостовању забиљежили су и Лакташи, који су са 4:0 савладали новоградску Слободу, која ће овог прољећа, бар према уводним колима, бити права "топовска" храна за све ривале.

У групи исток јесењи шампион Слога из Горњег Црњелова је на свом терену са високих 4:0 савладала Илићку 0:1 и сада има чак 20 бодова предности у односу на Фамос, који је поражен на гостовању у Вишеграду од Дрине ХЕ са 0:1.