BSK srušio snove Mladosti u Drugoj ligi, grupa zapad

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Najveće iznenađenje u 19. kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, priredio je BSK, koji je na gostovanju u Donjoj Slatini savladao domaću Mladost sa 2:1.

Bila je to tek treća pobjeda "romantičara" ove sezone, ali i tek treći poraz domaćina, koji je sada na pet bodova zaostatka nad liderom Alfa Modričom. Da će izabranici Nihada Kadića teško doći do cijelog plijena u ovom susretu najavio je u posljednjim trenucima prvog dijela Bojan Batar, koji je goste doveo u prednost od 1:0. Odmah na početku drugog poluvremena izjednačio je Ismir Hasić i činilo se da će uslijediti preokret. Međutim, u 80. minutu gosti su preko Rastka Rokvića, koji je bio uspješan sa bijele tačke, stigli do prednosti koja ih približava opstanku.

Lider iz Modriče rutinski je odradio posao u Doboju, a ubjedljiv poraz domaćih autogolom je najavio Igor Cvijanović. Do kraja prvog poluvremena još dva puta tresla se mreža Željezničara. Tako je ekipa trenera Drage Svitlice napravila novi veliki korak ka šampionskoj tituli, dok je Željezničar još više prikovan za drugoligaški fenjer. Trijumf na gostovanju zabilježili su i Laktaši, koji su sa 4:0 savladali novogradsku Slobodu, koja će ovog proljeća, bar prema uvodnim kolima, biti prava "topovska" hrana za sve rivale.

U grupi istok jesenji šampion Sloga iz Gornjeg Crnjelova je na svom terenu sa visokih 4:0 savladala Ilićku 0:1 i sada ima čak 20 bodova prednosti u odnosu na Famos, koji je poražen na gostovanju u Višegradu od Drine HE sa 0:1.