Bundesliga: Remi Lajpciga i Herte, Grujić strelac

Srna

LAJPCIG - Fudbaleri Lajpciga i Herte odigrali su u srijedu uveče neriješeno 2:2 (1:1) u 28. kolu njemačke Bundeslige.

Gostujuća ekipa Herte povela je 9. minutu kada je srpski fudbaler Marko Grujić zatresao mrežu Lajpciga.

Na izjednačnje domaćin je čekao sve do 24. minuta kada je Lukas Klosterman bio precizan.

Neriješenim rezultatom ušlo se u drugo poluvreme, a prvi problem za Lajpcig desio se u 63. minutu kada je ostao sa igračem manje, jer je Marsel Halstenberg dobio drugi žuti karton.

Pet minuta kasnije uspjeli su da povedu 2:1, pošto je Patrik Šik uspio da savlada golmana gostiju Jarštajna.

Konačan rezultat susreta postavljen je u 82.minutu, kada je Ademola Lukman skrivio je penal, a rezervista Herte Kšištof Pjontek uspio je da donese bod svom timu.

Fudbaleri Lajpciga trenutno imaju 55 bodova na trećoj poziciji, dok je Herta deseta sa 35 bodova.