Spuštena zavjesa na obje grupe Druge lige Republike Srpske: Šampioni u viši rang ispraćeni porazima

Darko Pašagić
Spuštena zavjesa na obje grupe Druge lige Republike Srpske: Šampioni u viši rang ispraćeni porazima

BANjALUKA - Oba buduća prvoligaša, Omarska i Budućnost iz Pilice, izgubili su u posljednjem kolu drugoligaškog takmičenja i tako su u viši rang, u kojem će igrati prvi put u klupskoj istoriji, ispraćeni porazima.

Omarska je u grupi zapad doživjela poraz na gostovanju u Žeravici, gdje je domaće Jedinstvo slavilo sa 2:1, dok je Budućnost iz Pilice bila neuspješna u Brčkom, gdje je Ilićka 01 slavila sa 3:0. Međutim, ovi porazi nikako ne mogu umanjiti uspjehe ovih dviju ekipa, koje su sasvim zasluženo osvojile šampionske titule i od naredne sezone igraće u Prvoj ligi Republike Srpske.

I prije posljednjeg kola se znalo da se iz grupe zapad niko neće seliti u niži rang (jedino Mladost iz Donje Slatine, koja je na polusezoni odustala od takmičenja), dok za sada u grupi istok jedino među trećeligaše ide Bratstvo iz Bratunca. Moguće je da će u niži rang i Stakorina iz Čajniča, ali se čeka da se vidi rasplet oko Krupe, jer je još nejasno da li će bivši premijerligaš naredne sezone biti prvoligaš ili će morati u najniži rang takmičenja. Ukoliko se desi ova druga opcija, lako se može dogoditi da Stakorina i naredne sezone igra među drugoligašima.

Liga za prvaka (Z)

1. Omarska 21      15      3        3        62:27 48

2. Sloboda (MG) 21      12      3        6        51:26 39

3. Progres 21      12      1        8        55:47 37

4. Jedinstvo (Ž)  21      10      3        8        42:41 33

5. Borac (Š)       21      9        5        7        42:37 32

6. Čelinac 20      7        4        9        27:31 25

7. Dubrave 21      7        4        10      26:42 25

***

Liga za prvaka (I)

1. Budućnost (P) 25      17      1        7        51:31 52

2. Famos    25      12      8        5        37:15 46

3. Glasinac 2011 25      12      4        9        46:36 40

4. Vlasenica       25      12      3        10      48:27 39

5. Guber     25      11      5        9        29:33 38

5. Ilićka 01       25      11      4        10      38:47 37

7. Drina HE        25      10      4        11      40:46 34

8. Milići  25      10      2        13      38:45 32

****

Liga za opstanak (I)

1. Romanija          25      11      4        10      56:51 37

2. Jedinstvo (BR) 25      10      4        11      41:36 34

3. Velež (N)        25      10      4        11      36:35 34

4. Mladost (G)     25      10      4        11      36:39 34

5. Mladost (R)     25      9        5        11      26:32 32

6. Proleter (D)   25      9        2        14      40:48 29

7. Stakorina       25      7        7        11      26:41 25

8. Bratstvo (B)    25      7        2        16      31:57 23

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana