Rapsodija trnske Sloge na startu drugoligaške sezone

BANjALUKA - Fudbaleri trnske Sloge na najbolji mogući način otvorili su sezonu u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa Zapad pošto su u prvom kolu na svom terenu savladali Ukrinu iz Čečave sa 9:1.

Izabranici Branislava Simidžije već poslije 19. minuta igre imali su prednost od 4:0, a na ovom meču ponovo je zablistao najbolji strijelac Trnjana iz prošle sezone Dorian Kuruzović, koji je postigao het-trik.

Fudbaleri Crnog Vrha debitovali su u drugoligaškoj konkurenciji Republike Srpske remijem na domaćem terenu u Jaružanima protiv srbačke Sloge 1:1. Poveli su gosti pogotkom Gorana Zelenca u 19. minutu, a u 40. rezultat je izjednačio Dejan Tatić i donio svom timu istorijski bod.

Doskorašnji prvoligaš Borac iz Kozarske Dubice ostvario je ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Dubravama, gdje je istoimenog domaćina savladao sa 4:1. Junak pobjede Dubičana, kojima je cilj povratak među prvoligaše bio je dvostruki strijelac "rezervista" Stefan Blagojević.

Uspješnu sezonu najavili su i fudbaleri Brda, koji su na stadionu "Vedro polje" u Hambarinama pobijedili Polet 1926 iz Broda sa 5:0, a najbolji akter susreta bio je dvostruki strijelac Danilo Kuridža.

Do gostujućih bodova došli su i igrači Jedinstva iz Žeravice, koji su u Čelincu savladali istoimenog domaćina sa 2:0. U ovoj grupi odigrano je sedam utakmica, a odgođen je susret u Prijedoru između FSA Prijedor i banjalučkog BSK-a.

Fudbaleri Glasinca savladali su na startu nove sezone Druge lige Republike Srpske grupa Istok u gostima Vlasenicu sa 3:1. Vlaseničani su pred početak sezone najavljivali napad na titulu prvaka i povratak u prvoligaško društvo, ali četa Ognjena Kreštalice ih je nadmudrila i ostvarila gostujući trijumf u prvom kolu nove sezone. U ekipi iz Sokoca blistao je dvostruki strijelac Neđo Šuka.

Ubjedljiv trijumf na svom terenu zabilježili su igrači Jedinstva iz Brodca, koji su savladali rogatičku Mladost sa 4:0. Već u drugom minutu Vladan Tomić je pogodio za 1:0. Na 2:0 povisio je u 37. minutu Vladimir Šikuljak. U 43. minutu penal je realizovao Željko Krsmanović i donio domaćinu prednost od 3:0, a konačan rezultat postavio je igrač-trener Dejan Vučić u 83. minutu utakmice.

Fudbaleri Proletera iz Dvorova osvojili su bod na gostovanju kod doskorašnjeg prvoligaša Budućnosti iz Pilice igrajući 2:2, a pobjedu na 90. rođendan zabilježio je Velež iz Nevesinja, koji je pred svojim navijačima savladao Stakorinu iz Čajniča sa 3:1. I u ovoj grupi nije igrano kompletno prvo kolo, a odgođeni su susreti u Bileći između Hercegovca  i Gubera iz Srebrenice, te u Brčkom između Ilićke 01 i višegradske Drine HE.

*****

PROGRES            2 (0)

PROLETER (T)   0 (0)

Strijelci: 1:0 M. Budić u 72, 2:0 Verić u 88. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni: P. Budić, M. Budić (Progres), Mahmutović (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Miljan Budić (Progres) 7.

PROGRES: Bekić 6,5, Stojanović 6,5, Radosavac 6,5, Đuranović 6,5, Vujančević 6,5, Glamočić 6,5 (od 69. minuta Vučić -), Verić 7, M. Budić 7, P. Budić 6,5, Dukić 6,5, Nikić 6,5 (od 69. minuta Vidović -). Trener: Vladimir Popović.

PROLETER (TESLIĆ): Kesić 6, Lale 6, Jotanović 6, Markuljević 6, Kopanja 6, Simunović 6, Pejičić 6, Janković 6, Nikolić 6, Savić 6 (od 70. minuta Stojanović -), Mahmutović 6. Trener: Dalibor Ignjić.

***

CRNI VRH          1 (1)

SLOGA (S)          1 (1)

Strijelci: 0:1 G. Zelenac u 19, 1:1 Tatić u 40. minutu.

Stadion: Crnog Vrha u Jaružanima.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Subić (Crni Vrh), G. Zelenac, V. Nježić, trener Vujić, Zukanović, R. Zelenac (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Goran Zelenac (Sloga, Srbac) 7.

CRNI VRH: Račić 6,5, Rogić 6,5 (od 62. minuta Milaković -), Aulić 6,5, Savičić 6,5, Damjanić 6,5, Subić 6,5, Vukosavljević 6,5 (od 89. minuta Brdan -), Đukanović 6,5 (od 62. minuta Grujić -), Softić 6,5, Tatić 7 (od 73. minuta Cvijetić -), Gajić 6,5 (od 89. minuta Stanković). Trener: Dragan Vukša.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Zukanović 6,5, Šervel 6,5 (od 78. minuta Vukić -), N. Vajukić 6,5, Cvijetić 6,5 (od 46. minuta Novaković 6,5), V. Nježić 6,5, Karamehić 6,5, Lolić 6,5 (od 90. minuta D. Vajukić -), Remić 6,5, R. Zelenac 6,5, G. Zelenac 7. Trener: Slavko Vujić.

***

DUBRAVE  1 (0)

BORAC (KD)       4 (1)

Strijelci: 0:1 Bunić u 22, 1:1 Demo u 53, 1:2 Blagojević u 60, 1:3 Jaćimović u 67, 1:4 Blagojević u 70.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5,

Žuti kartoni: Demo, B. Kisin, Šakić, Sanjicki (Dubrave), Škarić, M. Kovačević, I. Kovačević (Borac, Kozarska Dubica).

Igrač utakmice: Stefan Blagojević (Borac, Kozarska Dubica) 7,5.

DUBRAVE: Vasić 5,5, Tomičić 5,5 (od 79. minuta Puzić -), Sanjicki 5,5, Lukajić 5,5, Kvrgić 5,5 (od 46. minuta Šakić 5,5), Grujić 5,5, Demo 6, Popović 5,5, Ljepojević - (od 21. minuta D. Kisin 5,5), B. Kisin 5,5 (od 68. minuta Čehajić -), Malbašić 5,5 (od 79. Lizalo -). Trener: Siniša Đukić.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 6,5, Škarić 6,5, Janković 6,5, M. Kovačević 6,5, Burazor 6,5 (od 46. minuta Zec 6,5), Bunić 7 (od 58. minuta Blagojević 7,5), Gavrić 6,5, Jaćimović 7 (od 77. minuta Lončar -), I. Kovačević 6,5, Pekić 6,5, Pralica 6,5. Trener: Rade Drvenica.

***

BRDO                   5 (2)

POLET 1926       0 (0)

Strijelci: 1:0 Mijić u 10, 2:0 Isaković u 12, 3:0 Kuridža u 61, 4:0 Karajica u 79, 5:0 Kuridža u 82. minutu.

Stadion: "Vedro polje" u Hambarinama.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Kuridža, Harambašić (Brdo), P. Bardak, M. Grozdanić, Lekić, S. Grozdanić (Polet 1926).

Igrač utakmice: Danilo Kuridža (Brdo) 8.

BRDO: Babić -, Harambašić 7, Karupović 7, Miljević 7, Isaković 7,5 (od 57. minuta Kadirić -), Miodragović 7 (od 57. minuta Vujatović 7), Sadžak 7 (od 69. minuta Karajica -), Mijić 7,5, Kuridža 8 (od 82. minuta Vojniković -), Bundalo 7, Dedić 7. Trener: Goran Kecman.

POLET 1926: Vukičević 5, S. Bardak 5, M. Grozdanić 5 (od 42. minuta Đorđević 5), Petrić 5,5, Đekanović 5, Milovac 5, Milošević 5, S. Grozdanić 5, Miličić 5 (od 69. minuta Teodosić -), Lekić 5, P. Bardak 5. Trener: Dejan Pijetlović.

***

ČELINAC          0 (0)

JEDINSTVO (Ž)         2 (1)

Strijelci: 0:1 Aljetić u 34, 0:2 Plavanjac u 71. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čelincu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Predrag Erletić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Rađenović, Kutić, Bosančić, Materić (Čelinac), Aljetić, O. (3) Petrović, Plavanjac (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Boris Aljetić (Jedinstvo, Žeravica) 7.

ČELINAC: Čađo 6, Rađenović 6 (od 55. minuta Amidžić 6), Materić 6, Dubravac 6, Kuzmanović 6, Tomić 6, Šikanić 6 (od 80. minuta Subić -), Babić 6, Rajilić 6 (od 73. minuta Knežević -), Bosančić 6, Bajić 6 (od 55. minuta Kutić 6). Trener: Borislav Vrhovac.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 6,5, O. (3) Petrović 6,5 (od 85. minuta Vranić-Budimović -), Đogić 6,5, Đ. Nišić 6,5 (od 88. minuta N. Petrović), Plavanjac 7 (od 73. minuta Budimović -), L. Nišić 6,5, Petković 6,5, Knežević 6,5, O. (15) Petrović 6,5, Aljetić 7, Knežić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

***

BORAC (Š)         1 (0)

GORICA    0 (0)

Strijelac: 1:0 Marčeta u 68. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Dujmušić, Bijelić, Ilić, Majić, Maksimović, trener Drinić, Mićić, Maslić (Borac, Šamac), Halaba, Sakan (Gorica).

Igrač utakmice: Petar Marčeta (Borac, Šamac) 7.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6,5, Nišić 6.5 (od 60. minuta Marčeta 7), Jaćimović 6,5, Bijelić 6,5, Dujmušić 6,5 (od 68. minuta Lazić -), Ilić 6,5 (od 87. minuta Arsenić -), Blagojević 6,5, Adžić 6,5 (od 60. minuta Sjenčić 6,5), Mićić 6,5, Majić 6,5, Maksimović 6,5. Trener: Miroslav Drinić.

GORICA: Ilić 6, K. Lacić 6 (od 46. minuta T. Lacić 6), Halaba 6, Mitrić 6, Sakan 6,5, Perak 6, R. Jović 6,5, Džanan 6 (od 75. minuta Prole -), Pastir (od 68. minuta D. Bogosavljević), S. Bogosavljević 6, M. Jović 6,5. Trener: Duško Sakan.

****

SLOGA (T) 9 (6)

UKRINA   1 (0)

Strijelci: 1:0 Kuruzović u 11, 2:0 Stanković iz penala u 13, 3:0 Kuruzović iz penala u 17, 4:0 Ni. Jokanović u 19, 5:0 Gaćeša u 41, 6:0 Kukić u 42, 7:0 Kukić u 54, 8:0 Kuruzović u 60, 8:1 Radoja u 66, 9:1 Milinović u 70. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 60.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Božić, Telić (Sloga), Ninković, Živković (Ukrina).

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn) 8,5.

SLOGA (TRN): Gašić 7, Marjanović 7 (od 46. minuta Aćimović 7), Javorac 7, Stanković 7,5 (od 60. minuta Milinović 7), Kuruzović 8,5, Ni. Jokanović 7,5 (od 46. minuta Grozdanić 7), Vuković 7, Telić 7, Božić 7 (od 46. minuta Ivić 7), Gaćeša 7,5 (od 46. minuta Babić 7), Kukić 8. Trener: Branislav Simidžija.

UKRINA: Ninković 5, Živković 5, D. Prodić 5, Hadžikadunić 5, Stojković 5, Pavlović 5, Zelenković 5, Jugović 5 (od 57. minuta Bosić 5), Radoja 5,5, G. Kvržić 5, Vučić 5. Trener: Milivoje Vidović.

***

VELEŽ (N)         3 (0)

STAKORINA     1 (1)

Strijelci: 0:1 Vučetić (autogol) u 35, 1:1 S. Prodanović u 53, 2:1 Petković u 55, 3:1 G. Prodanović u 60. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti karton: Starovlah (Stakorina).

Igrač utakmice: Goran Prodanović (Velež, Nevesinje) 7,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6,5, Jeremić 6,5, Okuka 6,5 (od 76. minuta Radojičić -), Vučetić 6 (od 46. minuta Vukosav 6,5), Petković 7, Gutić 6,5 (od 76. minuta Milošević -), G. Prodanović 7,5, Radović 7, Kljakić 7, Vujičić 6,5 (od 46. minuta Šarenac 6,5), S. Prodanović 7,5 (od 64. minuta Andrijašević -). Trener: Mijat Mišeljić.

STAKORINA: Bojanović 6, Stjepanović 6 (od 46. minuta Todorović 6), Šupić 6, Marković 6, Tošić 6, Tadić 6, Kajević 6, Simović 6, Milovanović - (od 22. minuta Starovlah 6), Nešković 6, Mrdak 6. Trener: Miroslav Furtula.

***

JEDINSTVO (BR)        4 (3)

MLADOST (R)    0 (0)

Strijelci: 1:0 Tomić u 2, 2:0 Šikuljak u 37, 3:0 Krsmanović iz penala u 43, 4:0 Vučić u 83. minutu.

Stadion: Jedinstva

Gledalaca: 30.

Sudija: Čedomir Milošević (Zvornik) 6,5.

Igrač utakmice: Vladan Tomić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić -, Lukić 7, Stevanović 7, Jevđenović 7, Šikuljak 7,5 (od 51. minuta Mitrović 7), Tomić 7,5, Ružičić 7 (od 51. minuta Boj. Mandić 7), Vučić 7,5, Đukić 7, Krsmanović 7,5, Blagić 7,5 (od 51. minuta Boš. Mandić 7). Trener: Dejan Vučić.

MLADOST (ROGATICA): D. Kojić 5 (od 80. minuta Orašanin -), Božović 5, Nešković 5, Pavlović 5, B. Marijanović 5, L. Kojić 5 (od 46. minuta Balčaković 5), Šarenac 5, V. Marijanović 5, Furtula 5, Nerić 5, Nikolić 5 (od 64. minuta Mihajlović -). Trener: Nenad Sokolović.

***

RUDAR 1925       2 (1)

ROMANIJA        2 (1)

Strijelci: 1:0 Jelić u 22, 1:1 Simanić u 43, 2:1 Todorović u 59, 2:2 Jovanović u 66. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Jelić, Bumbić, Cvijić (Rudar 1925), Elek, Koroman, Simanić, Maljukan, Blagojević, trener Cicović, Stupar (Romanija).

Igrač utakmice: Đorđe Jovanović (Romanija) 7.

RUDAR 1925: Đokić 6,5, Bumbić 6,5, J. Božić 6,5, Tomić 6,5, Stevanović 6,5, Ž. Božić 6,5, Davidović 6,5, Marković 6,5, Jelić 7 (od 70. minuta Purić -), Todorović 7, Arsenović 6,5 (od 62. minuta Cvijić -). Trener: Goran Ljubojević.

ROMANIJA: Jokić 6,5, Jovanović 7 (od 82. minuta Baričanin -), Čvoro 6,5, Maljukan 6,5 (od 76. minuta Maljukan -), Trobok 6,5, Simanić 7, Lukić 6,5, Koroman 7, Pandurević 6,5 (od 56. minuta Lazić 6,5), Elek 6,5, Blagojević 6,5, Trener: Rade Cicović.

***

BUDUĆNOST (P)         2 (0)

PROLETER (D)   2 (1)

Strijelci: 0:1 Sekulić u 14, 1:1 Jovičić u 59, 2:1 Lazarević iz penala u 68, 2:2 Lakić u 81. minutu

Stadion: "Pilica" u Pilici.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: P. Radić (Budućnost, Pilica), N. Rakić, Bunjevac, trener Matić (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Jovan Lakić (Proleter, Dvorovi) 7.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6,5, Vuković 6,5 (od 85. minuta Kulić -), Mihajlović 6,5, P. Radić 6,5, Marković 6,5, Jovičić 7, Lukić 6,5, Lazarević 7, Radovanović 6,5, Milovanović 6,5 (od 80. minuta Josipović -), Krezović 6,5. Trener: Dalibor Krezović.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 6,5, Sekulić 7, Bunjevac 6,5 (od 46. minuta Matijević 6,5), Mrkajić 6,5, N. Rakić 6,5 (od 73. minuta Vasić -), Arnautović 6,5, S. Rakić 6,5, Barjaktarević 6,5 (od 69. minuta Vasiljević -), Gospavić 6,5, Jovanović 6,5 (od 89. minuta Matović -), Lakić 7. Trener: Dragan Matić.

Sudija: Vladimir Bujak (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Mastilović, Kandić, Lučić (Mladost, Gacko), Delibajrić, Jovanović, Novaković, Melezanović (Podrinje, Tršić).

Igrač utakmice: Jovan Mastilović (Mladost, Gacko) 7.

MLADOST (GACKO): Matković 6,5, Avdalović 6,5, Mrković 6,5, Kandić 6,5 (od 46. minuta Lučić 6,5), Goranović 6,5 (od 90. minuta Šarenac -), Nikolić 6,5, Zečević 6,5, Pušara 6,5, Drakul 6,5, Mastilović 7, Tepavčević 6,5. Trener: Velibor Vasiljević.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić 6,5, Tešić 6, Delibajrić 6 (od 71. minuta Aćimović -), Tanacković 6,  Novaković 6 (od 85. minuta Andrić -), Lazarević 6, Aćimović 6, Dafinović 6 (od 69. minuta Melezanović -), Krajšumović 6, Simić 6, Jovanović 6.  Branislav Maksimović.

***

VLASENICA              1 (1)

GLASINAC 1936        3 (2)

Strijelci: 0:1 Šuka u 3, 0:2 Šuka iz penala u 8, 1:2 Rajak u 37, 1:3 Škobo u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Majstorović, Mitrović, M. Kovačević, Mijatović, N. Kovačević, Jovanović (Vlasenica), Deurić, A. Pejanović, Mi. Vujičić, Lizdek (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 8.

VLASENICA: Vukotić 5,5, Rajak 6,5 (od 63. minuta Erdelić -), M. Kovačević 5,5, N. Kovačević 5,5, Petrović 5,5, Fehratović 5,5 (od 80. minuta Jovanović -), Matić 5,5, Zekić 5,5, Majstorović 5,5, Mitrović 5,5, Tomić - (od 23. minuta Mijatović 5,5). Trener: Pavle Golijan.

GLASINAC 1936: Krunić 7, M. Pejanović 7, Deurić 7, Radonja 7 (od 54. minuta Gladanac -), Škobo 7,5, Šuka 8 (od 90+2. minuta Beatović -), Lizdek 7, Mi. Vujičić 7, Lončarević 7, Žugić 7, A. Pejanović 7 (od 90. minuta J. Vuković -). Trener: Ognjen Kreštalica.