Leotar sačuvao svoju mrežu i porazio sastav Veleža

G.S.

TREBINjE - Leotar je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH savladavši Mostarski Velež minimalnim rezultatom 1:0, i tako na najbolji način pred svojom publikom prekinuli crni niz i upisali tri boda

Prvih 45 minuta okončano je rezultatom 1:0 za domaći tim, a prednost im je donio u 12. minuti utakmice Aćimović. Inače, početak utakmice je bio u znaku domaćina koji je napao od prve minute da bi, kako je vrijeme odmicalo, Velež preuzimao inicijativu, ali bez konkretnih prilika.

Nastavak je donio obostrano nešto oštriju igru i blagu dominaciju gostiju koji su pokušavali da izjednače, ali bez uspjeha.

Sredinom drugog poluvremena tražili su i penal nakon sumnje u igranje rukom jednog igrača domaćih u svom kaznenom prostoru, međutim sudija Ermin Sivac nije se oglasio.