Pirova pobjeda Zrinjskog

nezavisne.com

​Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su večeras na stadionu „Pecara” u Širokom Brijegu ekipu Malmea rezultatom 1:0 u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

U izvrsnoj atmosferi nošeni podrškom velikog broja svojih navijača Mostarci su slavili golom Damira Šovšića, ali im to nije bilo dovoljno da nadoknade veliki zaostatak iz prvog meča igranog sedam dana ranije kada su u Švedskoj poraženi rezultatom 0:3.

Puleni trenera Harija Vukasa imali su terensku inicijativu u prvom poluvremenu i posjed lopte na svojoj strani, ali ne i puno pravih prilika.

Može se izdvojiti tek ona kada na šut Miljana Govedarice nije uspio stići natrčati Ivan Lendrić i skrenuti loptu u mrežu Malmea.

Zrinjski je bio dominatniji tim na terenu i u nstavku, a nagrada im je stigla u samoj završnici meča kada je iz jmedanaestarca za konačnih 1:0 siguran bio Damir Šovšić.

Šveđani su u 90 minuta utakmice uputili smao jedan šut u okvir gola preko Andreasa Kristjansena u prvom poluvremenu.