Košarkaši Crvene zvezde nadigrali Virtus i nastavili seriju pobjeda u Evroligi

Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobjedili su večeras Virtus rezultatom 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) u meču 11. kola Evrolige.

Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Crvene zvezde u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena, dok je Luka Vildoza dodao 16. Kod gostiju, najbolji je bio Mam Jaiteh sa 15 poena.

Crvena zvezda ima skor od pet pobjeda i šest poraza, dok je Virtus zabilježio četiri trijumfa i sedam neuspjeha.

Virtus je bolje ušao u meč i prvu četvrtinu italijanski klub je dobio rezultatom 23:17.

"Crveno-bijeli" su zaigrali angažovanije u nastavku utakmice, a prvih 20 minuta domaći košarkaši su dobili rezultatom 42:41. Crvena zvezda je odigrala odlično u trećoj četvrtini, a u posljednji dio meča ušla je s vođstvom od 67:55.

Domaći košarkaši su održavali prednost do kraja meča i zasluženo su stigli do pobjede.

Virtus je igrao bez srpskog košarkaša Miloša Teodosića, koji je suspendovan na dve utakmice zbog vređanja sudija na meču sa Efesom.

Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati Partizanu, a to će biti prvi "vječiti derbi" beogradskih klubova u istoriji Evrolige.