Ове интернет странице су највећа пријетња за музичку индустрију

Агенције
Ове интернет странице су највећа пријетња за музичку индустрију

Трећина младих људи у Великој Британији користи сајтове на којима илегално конвертује видео снимке са YouTubeа у mp3 фајлове.

Интернет странице за конвертовање и скидање садржаја са YouTubeа представљају највећу пријетњу свјетској музичкој индустрији, пише Индепендент.

Сајтови који дозвољавају YouTube видеима да се конвертују у mp3 фајлове и илегално скидају на нечији телефон или рачунар привлаче милионе посјетилаца. Од тога највећи број младих, старости од 16 до 24 година, користи ове сервисе у Британији. Међутим, трећина старијих те животне доби такође скида музику са Google платформе.

Друге платфотрме које су на удару илегалних страница за скидање садржаја су DailyMotion, SoulCloud и Vimeo, али је YouTube свакако највише тражен.

Иако ове интернет странице постоје годинама уназад, године 2006. започеле су бројне правне битке од стране коmpанија које се баве музичком индустријом, а како пише Индепендент, прве резултате можемо да видимо сада.

Пиратска страница, како је често зову, MP3Fiber је прије неколико дана обавијештена да мора да се угаси, али и поред овог правног притиска она је још увијек у функцији те се многи питају шта ће бити са другим сервисима који се могу наћи у оквиру Google претраге.

Иначе, British Phonographic Industry (BPI) организација која се залаже за коришћење легалних музичких спотова већ дуже вријеме упорно покушава да обрише илегалне локације са интернета.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана