Дебакл младих кошаркаша Србије, седам минута чекали на прве поене

Кошаркашка репрезентација Србије, узраст до 18 година, поражена је у полуфиналу Европског првенства од Шпаније резултатом који врло прецизно слика стање ствари на терену хале "Мустафа Кемал Ататурк" у Каршијаки - 60:38 (12:7, 19:6, 19:10, 10:15).

Изабраници селектора Владимриа Ђокића су били толико инфериорни да првих седам минута нису пробацили лопту кроз обруч...

Младе наде само су у посљедњој четвртини успјеле да убаце преко десет поена, али тад је већ све било готово, тад су њихови шпански вршњаци већ попустили са јаком одбраном и чекали крај утакмице.

Шпанија је наспрам "клинаца" из Србије дјеловала попут солидног сениорског тима. Предност је расла из минута у минут, кошаркаши Србије су се одбијали од јаче, брже и више ривале, није било изгледа да меч крене у другом правцу осим оног у ком су га усмјерили фуриозни голобради младићи са Иберијског полуострва, преноси Телеграф.рс.

Репрезентативци Србије су подбацили у свим сегментима, у шуту посебно - погодили су само једну тројку из 24 покушаја.