Травел блогери

Маријана Миљић Бјеловук
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ГС

Блокаде, свађе, инциденти вербални, али и на ивици физичких. Усвајање закона је ријеткост, скоро па непознаница. Све се то дешава у парламенту БиХ чији посланици и делегати за све те представе згрћу позамашну своту новца, о којој обични људи у БиХ могу само да сањају.

Као да су изабрани да боксују, а не да дискутују о законима или да исте предлажу. Боксере смо, као што смо имали прилику видјети, добили, а по свему судећи и травел блогере посланике и делегате. Нема гдје их нема. Стигну на све континенте. Обиђу их за годину, двије, али за разлику од травел блогeра који то раде у властитој режији, посланици и делегати парламента БиХ то чине искључиво у режији грађана, односно на терет њихових леђа. 

И не би то ништа ни било спорно да БиХ напредује, да иде напријед, да се развија, односно да грађани најједноставније речено имају користи од свих тих њихових путешествија широм свијета, а на које је од почетка 2023. године па све до краја марте ове потрошено 600.000 марака пореских обвезника или 400 просјечних плата у БиХ.

Појединци су спискали по 60.000 марака, а неки и нешто мање, односно 50.000, а има и оних који су потрошили "само" 40.000 КМ за путовања. Троше ли га троше, паре грађана. Не питају за цијену карата авиона, али ни хотела. Траже што више луксуза, јер је БиХ далеко од тог бљештавила и сјајила. Као да желе да на тим путовањима надокнаде све оно што нема у БиХ.

Поједини од њих само у једном излету изван граница БиХ спискају ни мање ни више него 13.000 марака, а имамо сигурно немали број грађана који тешко да за једну годину могу зарадити толики износ новца.

И нико од њих да се постиди, зацрвени па бар да се запита: Да ли је то пуно пара?  Ма, ништа. И када наиђу тамо поред оног контејнера гдје грађани траже кору хљеба, окрену главу. Једноставно, јадно да не може бити јадније ко нас представља, шта ради и како се понашају они за које смо гласали. Али то је БиХ. Тако се са кољена на кољено преноси култ понашања изабраних нам представника.

Треба напоменути и да сви они редом, на тим путовањима настоје да створе само додатни раздор у земљи. Свако од њих навија за своју страну, своју политичку опцију, због чега се само стварају додатне тензије у земљи. И вјероватно, овај раздор који сваким даном све више кључа, дијелом је и резултат тих путешествија посланика широм свијета, јер сви они настоје да олајавају оне друге, односно треће, а тако у ствари само штете грађанима.

Када већ глуме травел блогере, онда би требало да се мало упуте и виде да они  тако не раде, не олајавају никога, већ раде на промоцији своје, али и сваке друге земље коју посјете. Тако да по свему судећи, најбоље би било да се рестартују и врате на полазну тачну, у парламент да раде, а не да боксују, путују и само стварају проблеме.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.