ПСЖ 17:0, Барсa одиграла реми

Б92

Фудбалери Пари Сен Жермена, Бајерна, Манчестер јунајтеда и Барселоне прошли су у осмину финала Лиге шампиона већ послије четири одиграна кола.

Прве три наведене екипе оствариле су тријумфе, док је Барселона одиграла без голова на гостовању Олимпијакосу, али је упркос томе прошла даље.

Екипа Ернестеа Валвердеа, коју је Силвио Прото херојски зауставио на стадиону ‘Јоргос Караискакис’, профитирала је од ремија Јувентуса и Спортинга, пошто су Португалци остали на шест бодова испод Каталонаца.

Спортинг је на свом стадиону повео преко Цесара у првом полувремену, када је Желсон Мартинс промијешао одбрану ривала, али је вриједан бод 'Старој дами' донео Гонсало Игуаин десетак минута прије краја сусрета. Сада су у најбољој позицији Барса и Јувентус, који ће одмјерити снаге у слиједећој рунди.

Јунајтед је у оквиру групе А са 2:0 продужио агонију Бенфике и задржао максималан учинак, док је ЦСКА из Москве преокретом одложила славље Базела – 1:2. Једна од главних фигура био је млади голман српског порекла Миле Свилар. Он је на старту одбранио пенал Марсијалу, али је савршен деби на 'Театру снова' покварио пех у финишу полувремена.

Немања Матић је шутирао са дистанце, лопта се одбила од стативе до његових леђа и завршила у мрежи. Коначан резултат поставио је Дејли Блинд у 78. минуту са беле тачке.

Из групе Д два највећа фаворита већ су прошла даље – Пари Сен Жермен остварио је четврти тријумф без примљеног поготка, док је успјешан био и Бајерн Минхен. Парижани су на свом терену демолирали Андерлехт резултатом 5:0, Баварци су се мучили у Глазгову против Селтика, али на крају тријумфовали са 2:1. ПСЖ је тако наставио терор у Лиги шампиона са четири тријумфа и гол разликом 17:0.

Група Ц донијела нам је нови реми Атлетико Мадрида са Карабагом (1:1), којим су 'Јорганџије' вјероватно и остале без осмине финала. Мичел је довео госте у вођство, да би феноменалним поготком Парти поставио коначан резултат. Атлетико је на трећој позицији у групи са само три бода, четири мање од другопласираног Челсија који је доживио дебакл на 'Олимпику' – 3:0.

Рома је на крилима двоструког стрелца Стефана Ел Шаравија декласирала је шампиона Енглеске и преузела чело табеле.