Juventus ubjedljiv u Zagrebu

Borusija i madridski Real remizirali su u derbiju večeri u okviru grupe F druge runde Lige šampiona – 2:2 (1:1).

Aktuelni prvak Evrope poveo je u 17. minutu 98. golom Kristijana Ronalda u elitnom takmičenju, ali je Pjer-Emerik Obamejang iskoristio kiks Kejlora Navasa u 43. minutu i odbijenu loptu od Rafaela Varana ćušnuo preko linije.

Upravo Varana donosi novu prednost timu Zinedina Zidana u 68. minutu, ali Real bez pobjede u Dortmundu i u šestom meču ostavlja Andre Širle – fenomenalnim udarcem u 87. minutu u bliži ugao.

U drugom susretu grupe F, Sporting je u Lisabonu došao do prve pobjede, poslije uvodnog poraza, pošto je golovima Brajana Ruiza u 28. i Basa Dosta u 37. minutu porazio Legiju iz Varšave – 2:0 (2:0).

Grupa E donijela nam je zasluženi trijumf Totenhem Hotspura na gostovanju CSKA u Moskvi – 1:0 (0:0). Za domaće je do 72. minuta igrao Zoran Tošić, dok je strelac pogotka vrednog tri boda za 'Pevce' bio Heung-min Son dvadeset minuta prije kraja.

Istovremeno, u Kneževini je viđena prava drama – Bajer iz Leverkuzena poveo je golom Havijera Ernandesa Ćičarita u 73. minutu, ali je Kamil Glik volej udarcem u četvrtom minutu nadoknade sačuvao Monako poraza – 1:1 (0:0).

Kopenhagen je bio ubjedljiv pred svojim navijačima za prvu pobjedu u novoj sezoni Lige šampiona, pošto je tek u drugom poluvremenu napunio mrežu Klub Briža – 4:0 (0:0). Naš Aleksandar Pavlović zamjenio je Federika Santandera u 79. minutu.

S druge stranje, u drugom okršaju grupe G, Lester Siti zadržao je maksimalan učinak na debiju u eliti jer je gol Islama Slimanija bio dovoljan za sva tri boda protiv Porta na 'King Pauer' stadionu – 1:0 (1:0).

Konačno, Juventus je natjerao navijače Dinama da napune tribine zagrebačkog Maksimira, da bi onda napunio i mrežu 'Modrih' – 4:0 (2:0). Za šampiona Italije pogađali su Miralem Pjanić u 24. Gonsalo Iguain u 31. i Paulo Dibala u 57. minutu, dok je četvrti gol pripisan golmanu domaćina Adrijana Samperu.

U posljednjem meču večeri, Sevilja je na 'Ramon Sančes Pichuanu' bila bolja od Olimpika iz Liona pogotkom Visana Ben-Jadera u 62. minutu. Lukas Vijeto promašio je potom penal u 69. minutu, ali su Andalužani ipak sačuvali trijumf.