Гризман режирао преокрет Француске против Ирске

Лион - Фудбалска репрезентација Француске пласирала се у четвртфинале Европског првенства, пошто је данас након преокрета савладала Репулику Ирску са 2:1 (0:1).

Француска је до побjеде стигла головима Антоана Гризмана у 58. и 61. минуту, а једини гол за Ирце постигао је Роберт Брејди из пенала у трећем минуту сусрета.

Ирска је одлично почела утакмицу и након несмотреног старта Пола Погбе над Шејном Лонгом, судија Рицоли показао је на бијелу тачку, а сигуран извођач био је Брејди. Ирска је у 21. могла да стигне до другог гола, али је добро интервенисао Лорис након шута Дерила Марфија.

У наставку, Француска је кренула знатно офанзивније, а након одличног центаршута Бакарија Сање, Гризман је главом погодио. Само три минута након изједначења, Гризман је поново постигао погодак, а претходно је сјајно лопту спустио Оливије Жиру.

Ирска је од 66. минута играла са играчем мање, пошто је директан црвени картон добио Шејн Дафи због клизећег старта над Гризманом.

Француска ће се у четвртфиналу састати са бољим из дуела Енглеска - Исланд.