Блиједа Србија поразом почела припреме за Мундијал

B92

Фудбалска репрезентација Србије поражена је од Марока са 2:1, у првој припремној утакмици пред Свјетско првенство у Русији.

Изабраници Младена Крстајића, којем је ово био званичан деби, нису одиграли меч на очекиваном нивоу и Мароко је захваљујући две грешке одбране Србије дошао до два гола и побједе.

Код обије ситуације Никола Максимовић лоше је реаговао - прво је направио пенал у 27. минуту, а потом је у 40. испустио из вида нападача и Бутаиб је савладао Дмитровића.

Прије тога Србије је успјела да дође до изједначења (37. минут), када је Љајић одлично проиграо Тадића, а овај десном ногом савладао Мунира.

Србија је у првом полувремену дјеловала блиједо и без неке праве замисли у нападу. То је донекле разумљиво због свих новости у тиму, али и поред тога осјећај је да су могли много више.

"Орлови" наредни припремни меч играју за четири дана у Лондону против Нигерије.