Шестица Славије

Г. А.

Источно Сарајево - У окршају два српска клуба фудбалери Славије декласирали су Дрину са 6:1 на свом терену.

На самом отварању утакмице фудбалер домаћих Махир Карић имао је добру прилику, али је његов шут са 15 метара голман Дрине Горан Максимовић избацио је у корнер послије којег је домаћин стигао до предности.

Душко Радосављевић је убацио лопту на другу стативу, гдје се нашао Младен Лемез и из другог покушаја погодио за 1:0. У 15. минуту Милош Филиповић је искористио асистенцију Ивана Лазаревића, побјегао одбрани "соколова", те лобовао домаћег голмана Младена Лучића за 1:1.

Само минуту касније асистенцију Радосављевића искористио је Анел Салковић за нову предност Славије.

У наставку сусрета још четири гола чете из Источног Сарајева. Прво се у 64. минуту послије центаршута Радосављевића на другој стативи најбоље снашао Горан Поповић и погодио за 3:1. У 72. минуту Емир Зеба је шутирао, Максимовић одбио лопту на коју је натрчао "резервиста" Игор Ламбулић и било је то 4:1. Исти играч је погодио и у 90, а Зоран Кокот у другом минуту судијске надокнаде поставио је коначни 6:1.