Немиле сцене на утакмици у Дворовима између Пролетера и Младости: Ђуровић пљунуо судију Петровића

Дарко Пашагић, Бране Радуловић

Бањалука - Утакмица 13. кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група исток у Дворовима између Пролетера и Младости из Рогатице прекинута је у 62. минуту код резултата 4:1 за домаћина зато што је играч гостију Слободан Ђуровић пљунуо главног судију Дарка Петровића.

Потом му је арбитар додијелио црвени картон, а он је наставио псовати судију, да би га по изласку са терена напуцао лоптом у тијело. Са псовањем и покушајем напада на главног судију наставио је и у ходнику, у чему су га спријечили његови играчи и редари домаће екипе. Сада су на потезу дисциплински органи ФС РС, али је сигурно да Ђуровића очекује жестока казна.

До овог кола непоражена Слога из Горњег Црњелова погнуте главе је напустила Источну Илиџу, гдје је изгубила од Фамоса са 1:2. Домаћи су повели у 55. минуту голом најбољег актера сусрета Владимира Фргање, да би само пет минута касније изједначио Стефан Јањић. У 80. минуту послије несмотрене интервенције властиту мрежу затресао је играч Слоге Млађен Караман и тако је лидер доживио први пораз, али и даље има великих 11 бодова предности у односу на најближег пратиоца.

У групи запад лидер из Модриче рутински је одрадио посао на гостовању у Петрову, гдје је савладао Озрен са 3:1. Креатор новог тријумфа дружине тренера Драге Свитлице био је расположени Марко Тадић, који је два пута затресао мрежу голмана Ненада Ћуковића. Модричанима је наруку ишла и околност да је домаћин и овај пут једва окупио 11 играча, па је извјесно да Озренце дрма озбиљна кадровска криза.