Ку­п Републике Српске: Пехар пиварима

БAЊA ЛУКA - Кошаркаши Борац Нектара освајачи су 17. Купа Републике Српске. "Пивари" су до пехара намијењеном побједнику најмасовнијег такмичења стигли убједљивом побједом у финалу против Младости 98:86.

Међутим, почетак сусрета није наговјештавао овакав исход. Од првог минута тим из Мркоњић Града је наметнуо своју игру и контролу резултата. Тако су пулени Зорана Шпирића у 4. минуту водили 13:9, на уласку у посљедњих 60 секунди прве дионице и 25:17.

"Плус осам" гости су имали и у 13. минуту (34:26), а онда су Бањолучани убацили у "брзину више". Серијом 12:0 у наредних 120 секунди преузели су вођство (38:34), да би већ на истеку 17. минута предност била двоцифрена (49:38).

До краја друге четвртине, изабраници Милоша Пејић су наставили у истом ритму, па су на велики одмор отишли са великих 17 кошева вишка (58:41).

Сјајну игру из другог периода, домаћи су поновили и у прва три минута другог полувремена, када је на семафору стајало, чинило се недостижних, 65:43.

Ипак, Мркоњићани се нису жељели тако лако предати, те су са неколико сјајних акција смањили предност, а тројком Срђана Ђурића у 30. минуту пришли су на само осам поена заостатка (63:71).

Но, "пивари" су до краја трећег квартала вратили двоцифрену предност (75:63), а са сигурном игром су наставили и у одлучујућој дионици, па су на крају остварили убједљиву побједу, те дошли до деветог трофеја.

Сребрне медаље пораженом тиму додијелио је генерални секретар Кошаркашког савеза Републике Српске Драгољуб Обрадовић, док је најсјајнија одличја, пехар, те прелазни пехар побједничком саставу уручио министар за породицу, омладину и спорт у Влади РС Проко Драгосављевић.

БОРAЦ НЕКТAР 98

МЛAДОСТ            86

(21:28, 37:13, 17:22, 23:23)

ДВОРAНA: "Борик". Гледалаца: 600. Судије: Милан Aдамовић, Бојан Јованић, (Бања Лука), Драган Краљ (Требиње).

БОРAЦ НЕКТAР: Вучић, Јањушевић 16, Пуљко 21, Петеркин 3, Младеновић 9, Милекић, Ђурасовић 4, Ричардсон 18, Павловић, Милиновић, Гарма 23, Јосиповић 4. Тренер: Милош Пејић.

МЛAДОСТ: Малешевић 3, Aдамовић 15, Цигале 7, Билбија 2, Блануша 16, Ђурановић 4, Кежић 4, Голубовић 14, Палалић 10, Дојчиновић, Ђурић 11. Тренер: Зоран Шпирић.