Fudbaleri Borca još u trci za Evropu

Banjaluka - Fudbaleri Borca u derbiju 22. kola Premijer lige BiH savladali su Slaviju sa 2:0 i ostali u trci za plasman u Evropu.

Bila je ovo prva pobjeda Vlade Jagodića otkako se vratio na kormilo Banjalučana, a do nje je domaćin došao u nastavku susreta. U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika, a u 58. minutu Slavija je mogla do prednosti, ali je šut Mahira Karića zaustavila stativa. Već u sljedećem napadu Banjalučani su došli do prednosti. Srđan Bečelić je dugom dijagonalom na lijevoj strani pronašao Jocu Stokića, koji je primio loptu, umirio je i pogodio rašlje gola “sokolova”. Konačan rezultat postavljen je u 75. minutu, kada je Toni Jović prošao po desnoj strani, uposlio Stokića, koji je vratio loptu kapitenu Aleksandru Subiću, a ovaj rutinski pogodio pravo mjesto.

- Apsolutno sam zadovoljan i rezultatom, ali i igrom koju smo pokazali u većem dijelu meča, pogotovo u drugom poluvremenu. Zaista sam želio da se Borac “ne vuče” sa 1:0 ili sa 0:0 do kraja utakmice, međutim, opet smo se u prvom poluvremenu dosta mučili. Slavija nam je odlično parirala u prvom dijelu susreta, u kojem smo mi pokazali određene slabosti u igri. U nastavku susreta nastavili smo sa pritiskom i poslije velike šanse za vođstvo gostiju došli smo do prednosti. Poslije toga čekali smo drugi pogodak, dočekali ga i na kraju zasluženo slavili - naglasio je šef stručnog štaba Borca Vlado Jagodić.

Kormilar Slavije Dragan Radović istakao je da su njegovi izabranici dali sve od sebe, ali da u ovom trenutku objektivno nisu mogli više.

- Pokušali smo u utakmicu ući sa malo zatvorenijom varijantom, igrajući na polukontre i kontre. Uspjeli smo u jednoj situaciji da dođemo do gola, ali i tada je stativa spriječila pogodak. Najviše smo se pribojavali individualnih kvaliteta Borčevih igrača, posebno Joce Stokića, a upravo on nas je sjajnim potezom načeo. Kada je Borac poveo sa 1:0, tu je utakmica praktično bila za nas izgubljena - rekao je Radović.

Ostali rezultati 22. kola: Sarajevo - Čelik 1:1 (Benko 19 - Simić 59), Velež - Široki Brijeg 1:0 (Janković 43), Zvijezda - Zrinjski 2:3 (Dita 18, Šerbečić 23 - Todorović 4, Nikolić 63, 64), Vitez - Željezničar 1:4 (Kapetan 29 - Memija 1, Beganović 21, Bajić 37, 90).