Фудбалери Борца још у трци за Европу

Бањалука - Фудбалери Борца у дербију 22. кола Премијер лиге БиХ савладали су Славију са 2:0 и остали у трци за пласман у Европу.

Била је ово прва побједа Владе Јагодића откако се вратио на кормило Бањалучана, а до ње је домаћин дошао у наставку сусрета. У првом полувремену није било пуно прилика, а у 58. минуту Славија је могла до предности, али је шут Махира Карића зауставила статива. Већ у сљедећем нападу Бањалучани су дошли до предности. Срђан Бечелић је дугом дијагоналом на лијевој страни пронашао Јоцу Стокића, који је примио лопту, умирио је и погодио рашље гола “соколова”. Коначан резултат постављен је у 75. минуту, када је Тони Јовић прошао по десној страни, упослио Стокића, који је вратио лопту капитену Александру Субићу, а овај рутински погодио право мјесто.

- Апсолутно сам задовољан и резултатом, али и игром коју смо показали у већем дијелу меча, поготово у другом полувремену. Заиста сам желио да се Борац “не вуче” са 1:0 или са 0:0 до краја утакмице, међутим, опет смо се у првом полувремену доста мучили. Славија нам је одлично парирала у првом дијелу сусрета, у којем смо ми показали одређене слабости у игри. У наставку сусрета наставили смо са притиском и послије велике шансе за вођство гостију дошли смо до предности. Послије тога чекали смо други погодак, дочекали га и на крају заслужено славили - нагласио је шеф стручног штаба Борца Владо Јагодић.

Кормилар Славије Драган Радовић истакао је да су његови изабраници дали све од себе, али да у овом тренутку објективно нису могли више.

- Покушали смо у утакмицу ући са мало затворенијом варијантом, играјући на полуконтре и контре. Успјели смо у једној ситуацији да дођемо до гола, али и тада је статива спријечила погодак. Највише смо се прибојавали индивидуалних квалитета Борчевих играча, посебно Јоце Стокића, а управо он нас је сјајним потезом начео. Када је Борац повео са 1:0, ту је утакмица практично била за нас изгубљена - рекао је Радовић.

Остали резултати 22. кола: Сарајево - Челик 1:1 (Бенко 19 - Симић 59), Вележ - Широки Бријег 1:0 (Јанковић 43), Звијезда - Зрињски 2:3 (Дита 18, Шербечић 23 - Тодоровић 4, Николић 63, 64), Витез - Жељезничар 1:4 (Капетан 29 - Мемија 1, Бегановић 21, Бајић 37, 90).