Druge fudbalske lige RS, 27. kolo: Dva prekida na zapadu

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Dva prekinuta susreta obilježila su 27. kolo drugih liga Republike Srpske, a oba su se desila u grupi zapad, gdje su prije vremena završeni susreti u Trnu između Sloge i Ozrena iz Petrova, te u Novom Gradu između Slobode i banjalučkog BSK-a.

Meč u Trnu trajao je samo 31 minut, a do tada je domaćin već vodio sa 3:0. Osam minuta prije toga crveni karton zaradio je golman gostiju Almir Karajbić, a onda su se redom počeli povređivati igrači Ozrena, kojih je u Trn doputovalo samo 11. Četiri povrijeđena fudbalera i jedan isključeni doveli su do toga da zbog manjka igrača na terenu ovaj susret bude prekinut.

U Novom Gradu susret je prekinut u 38. minutu, kod rezultata 0:0, kada je dosuđen slobodan udarac za "romantičare", zbog navodnog prekršaja nad igračem gostiju, iako je Mirko Tica startovao na loptu. Domaći prvotimci su protestovali kod sudije Marka Maksimovića iz Modriče, koji je tom prilikom isključio Ljubana Antonića. Uslijedila je nova reakcija "crvenih", koji su opkolili Maksimovića, pa su redari i službena lica Slobode smirivali situaciju. Poslije konsultacije delegata Veljka Radovanovića iz Banjaluke sa sudijskom trojkom odlučeno je da se susret ne nastavi, o čemu su obaviješteni predstavnici klubova, a konačan epilog ovaj događaj dobiće analizom nadležnih organa FS RS. Već u četvrtom minutu, kada je lopta u kaznenom prostoru pogodila u ruku igrača BSK-a, Maksimović je propustio priliku da dosudi penal za Novograđane i već tada zbog prigovora opomenuo Marka Ćulibrka i Aleksandra Žujića, čime je stvorio bespotrebnu nervozu na terenu, koja je kulminirala prekidom.

U derbiju grupe istok Jedinstvo iz Brčkog i Napredak iz Donjeg Šepka igrali su neriješeno 1:1. Tako su igrači Napretka tri kola prije kraja zadržali šest bodova prednosti u odnosu na Jedinstvo i na najboljem su putu da se vrate u prvoligaško društvo. U grupi zapad već je poznato da će novi trećeligaš biti Mineral iz Banje Vrućice, a traži se drugi, dok u grupi istok doskorašnji prvoligaš Vlasenica će po svemu sudeći od naredne sezone igrati u nižem rangu. Treba istaći da je susret u ovoj grupi u Bijeljini između Sloge junajted i Leotara iz Trebinja odgođen za 31. maj.

15. Borac (KD)    27      5        11      11      27:50 26

16. Mineral        27      2        5        20      27:85 11