Zoran Bujić, trener “rudara”: Nagrada za trud

PRIJEDOR - Fudbaleri doskorašnjeg premijerligaša Rudar Prijedora u drugom kolu Prve lige Republike Srpske stigli su do prvih bodova savladavši Laktaše sa 2:1, a najzaslužniji za to je bio Mile Kovačević, koji je sa dva gola donio pobjedu svom timu.

Povratnik među prvoligaše iz Laktaša do prednosti je došao u 34. minutu kada je Bojan  Marković iskoristio penal i činilo se da je na pomolu i drugi poraz “rudara”. Međutim, u nastavku susreta Kovačević je pogocima u 60. i 79. minutu zatresao mrežu gostiju.

- Laktaši su sigurno jedna od boljih ekipa u ligi. Doveli su sedam, osam dobrih pojačanja. Odlično su organizovani, a znam kroz kakve smo probleme prošli. Naši momci su zaslužili ovu pobjedu. Daleko je to od onog što želim, ali  kad se ostavi srce na terenu, onda mora doći pobjeda. Sve zasluge za trijumf idu samo igračima. Nisu izgubili vjeru ni kad smo primili gol, hrabrio sam ih za nastavak, a oni su odlično odgovorili i nagrađeni su za borbu. Nama samo treba vrijeme i strpljenje jer ćemo sigurno biti sve bolji - naglasio je šef stručnog štaba Rudar Prijedora Zoran Bujić.

Kormilar Laktaša Miljan Bajić bio je razočaran činjenicom da su njegovi fudbaleri olako propustili prednost, a na kraju su ostali i bez boda.

- Odlično smo odigrali prvih 60 minuta, u kojima smo imali nekoliko prilika i kod prednosti od 1:0, a onda kao da smo stali. Naravno da je protivnik to znao da iskoriti i preokrene rezultat. Sami smo krivi za poraz iz kojeg moramo izvući pouke. Nadam se da ćemo u narednim utakmicama biti bolji, a prva prilika za popravni je već u srijedu, kada dočekujemo Slobodu iz Mrkonjić Grada - rekao je Bajić.

LAKTAŠI                   1 (1)

Strijelci: 0:1 Marković iz penala u 34, 1:1 Kovačević u 60, 2:1 Kovačević u 79. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 300.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Orlando, Sajak, Kojić, Marić, Demonjić, Mikić, Radaković (Rudar Prijedor), Komljenović, Keleman, Petković, Ostojić (Laktaši).

Igrač utakmice: Mile Kovačević (Rudar Prijedor) 7,5.

RUDAR PRIJEDOR: Orlando 6,5, Kervos 6,5, Pekija 7, Kovačević 7,5, Radaković 6,5, D. Bilbija 6,5 (od 46. minuta Mikić 6,5), Demonjić 6,5 (od 90. minuta N. Marmat -), Kojić 6,5, Sajak 6,5 (od 46. minuta Mršić), Marić 6,5 (od 78. minuta Alibegović), D. Marmat 6,5 (od 46. minuta Imamagić 6,5). Trener: Zoran Bujić.

LAKTAŠI: Đ. Vuković 6,5, Milić 6,5, Amidžić 6 (od 64. minuta Bosančić -), Milojević 5 (od 64. minuta D. Vuković -), Ostojić 6,5, Marković 7 (od 81. minuta Stamenković -), Petković 6, Škorić 6, Komljenović 6 (od 46. minuta Keleman 6), Dojčinović 6,5, Babić 6 (od 81. minuta Zelenika -). Trener: Miljan Bajić.

***

LjUBIĆ     2 (0)

FAMOS     0 (0)

Strijelci: 1:0 Milanović u 54, 2:0 Čudić u 58. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 50.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Milanović (Ljubić), Škrba, Minić (Famos).

Igrač utakmice: Miloš Čudić (Ljubić) 7

LjUBIĆ: Badić 6,5, Radaković 6,5, Jagodić 6,5, Milanović 7 (od 68. minuta Segić -), A. Žižak 6,5 (od 68. minuta Javorac -), Jugović 6,5 (od 49. minuta Čudić 7), Subić 6,5 (od 80. minuta Ćetojević -), Grahovac 6,5, Bosnić 6,5, Vidović 6,5 (od 46. minuta B. Žižak 6,5), Bobić 6,5. Trener: Milan Stanivuković.

FAMOS: Terzić 6, Škrba 6 (od 77. minuta Kovačević -), Frganja 6 (od 57.  minuta Otović 6), Jolović 6, Kokot 6, Lalović 6 (od 77. minuta Minić -), Radović 6, Perović 6, Tešanović 6, Mičić 6 (od 62. minuta Bjeloš -), Marković 6. Trener: Vladimir Drinjak.

***

ŽELjEZNIČAR ST   2 (1)

TEKSTILAC             0 (0)

Strijelci: 1:0 Jević u 26, 2:0 Kerezović u 90+2. minutu.

Stadion: Na Predgrađu u Banjaluci.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 7.

Žuti kartoni: Đogić (Željezničar Sport tim), Duspara, Prljeta, Đekić, Ćorić (Tekstilac).

Crveni karton: Nemanja Kojić (Tekstilac) u 30. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Kerezović (Željezničar Sport tim) 7.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6,5, Sladojević 6,5, Blanuša 6,5, Đogić 6,5, Ivić 6,5, Šuput 6,5 (od 56. minuta Kerezović 7), Jovandić 6,5, Janković 6,5 (od 82. minuta A. Popović -), Kosta 6,5, Kalabić 6,5, Jević 7 (od 31. minuta Stijaković 6,5). Trener: Asmir Avdukić.

TEKSTILAC: Simić 6, Marić 6, Pešević 6 (od 78. minuta Kušljić -), Đekić 6, Đuričić 6, Kojić 5, Hasikić 6 (od 78. minuta Brković -), Prljeta 6, Duspara 6, Ćorić 6, Radić 6. Trener: Dario Purić.

***

DRINA (Z)          0 (0)

SUTJESKA        2 (0)

Strijelci: 0:1 Rašević u 79, 0:2 Obrenović u 83. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Sušić, Mazić (Drina, Zvornik), Radović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Zoran Obrenović (Sutjeska) 7.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6, Knežević 6, Blagojević 6, Mazić 6, Sušić 6 (od 70. minuta Erić -), Vasić 6, Marković 6 (od 63. minuta Šarčević -), Tvrdišić 6, Ćulum 6, Stanišić 6, Beatović 6 (od 46. minuta Milošević 6). Trener: Miodrag Jevtić.

SUTJESKA: Pajević 7, Ristanović 6,5, Radović 6,5 (od 81. minuta Sekulić -), N. Mojović 7, Milutinović 6,5, Mihajlović 6,5, Obrenović 7 (od 90+1. minuta Ristović -), Pljevaljčić 6,5 (od 90+1. minuta O. Mojović -), Danilović 6,5, Ateljević 6,5, Dačević 6,5 (od 70. minuta Rašević 7). Trener: Miljan Radanović.

***

PODRINjE (J)   5 (2)

OMARSKA                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Ristić u 28, 2:0 Božić u 39, 3:0 Božić u 73, 4:0 Ristić u 81, 5:0 Ristić u 85, 5:1 Rastoka u 89. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 200.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Andrić, Ragipović, Alić (Podrinje, Janja), Lajić, Grahovac (Omarska).

Crveni kartoni: Boris Andrić (Podrinje, Janja) u 61. minutu, Borislav Grahovac (Omarska) u 58. minutu.

Igrač utakmice: Dušan Ristić (Podrinje, Janja) 8.

PODRINjE (JANjA): Šito 7, Račanović 7 (od 63. minuta Savić -), Ragipović 7, Jahić 7 (od 74. minuta Maksimović -), Mitrašinović 7, Božić 7,5 (od 83. minuta Mehmedović -), Alić 7, Ristić 8, Perković 7, Andrić 5, Perić 7. Trener: Ilija Simić.

OMARSKA: Begović 5,5, Ratković 5,5, Zdjelar 5,5 (od 60. minuta Krecelj 5,5), B. Romanić 5,5 (od 34. minuta Panić 5,5), Rastoka 6, Grahovac 5, Anđić 5,5, Stojnić 5,5, Jaćimović 5,5, Lajić 5,5, Vračar 5,5 (od 60. minuta D. Romanić 5,5). Trener: Milenko Vuleta.

***

SLOBODA (NG) 3 (2)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelac: 1:0 Kesić u 2, 2:0 Kesić iz penala u 35, 3:0 Kesić u 75. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška).

Igrač utakmice: Edin Kesić (Sloboda) 8.

SLOBODA (NOVI GRAD): Todorović -, Vejnović 7 (od 78. minuta Radišić -), Dodig 7 (od 65. minuta Tiro -), Abrego 7, Natan 7 (od 88. minuta Šumić -), Račić 7, Kesić 8 (od 78. minuta Smajić -), Fontemaći 7, Saletović 7, Samardžić 7 (od 88. minuta Burzić -), Alić 7. Trener: Darko Vojvodić.

ALFA MODRIČA: Trišić 6, Omerhodžić - (od 26. minuta Mišić 6), Pljevaljčić 6, Karvaljo 6 (od 71. minuta Sajar -), Limić 6, Alizadeh 6 (od 75. minuta Janković -), Kuljanin 6, Kostadinović 6, Ninković 6, Simić 6 (od 46. minuta Radić 6), Živković 6. Trener: Mitar Lukić.