Зоран Бујић, тренер “рудара”: Награда за труд

ПРИЈЕДОР - Фудбалери доскорашњег премијерлигаша Рудар Приједора у другом колу Прве лиге Републике Српске стигли су до првих бодова савладавши Лакташе са 2:1, а најзаслужнији за то је био Миле Ковачевић, који је са два гола донио побједу свом тиму.

Повратник међу прволигаше из Лакташа до предности је дошао у 34. минуту када је Бојан  Марковић искористио пенал и чинило се да је на помолу и други пораз “рудара”. Међутим, у наставку сусрета Ковачевић је погоцима у 60. и 79. минуту затресао мрежу гостију.

- Лакташи су сигурно једна од бољих екипа у лиги. Довели су седам, осам добрих појачања. Одлично су организовани, а знам кроз какве смо проблеме прошли. Наши момци су заслужили ову побједу. Далеко је то од оног што желим, али  кад се остави срце на терену, онда мора доћи побједа. Све заслуге за тријумф иду само играчима. Нису изгубили вјеру ни кад смо примили гол, храбрио сам их за наставак, а они су одлично одговорили и награђени су за борбу. Нама само треба вријеме и стрпљење јер ћемо сигурно бити све бољи - нагласио је шеф стручног штаба Рудар Приједора Зоран Бујић.

Кормилар Лакташа Миљан Бајић био је разочаран чињеницом да су његови фудбалери олако пропустили предност, а на крају су остали и без бода.

- Одлично смо одиграли првих 60 минута, у којима смо имали неколико прилика и код предности од 1:0, а онда као да смо стали. Наравно да је противник то знао да искорити и преокрене резултат. Сами смо криви за пораз из којег морамо извући поуке. Надам се да ћемо у наредним утакмицама бити бољи, а прва прилика за поправни је већ у сриједу, када дочекујемо Слободу из Мркоњић Града - рекао је Бајић.

ЛАКТАШИ                   1 (1)

Стријелци: 0:1 Марковић из пенала у 34, 1:1 Ковачевић у 60, 2:1 Ковачевић у 79. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 300.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Орландо, Сајак, Којић, Марић, Демоњић, Микић, Радаковић (Рудар Приједор), Комљеновић, Келеман, Петковић, Остојић (Лакташи).

Играч утакмице: Миле Ковачевић (Рудар Приједор) 7,5.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Орландо 6,5, Кервос 6,5, Пекија 7, Ковачевић 7,5, Радаковић 6,5, Д. Билбија 6,5 (од 46. минута Микић 6,5), Демоњић 6,5 (од 90. минута Н. Мармат -), Којић 6,5, Сајак 6,5 (од 46. минута Мршић), Марић 6,5 (од 78. минута Алибеговић), Д. Мармат 6,5 (од 46. минута Имамагић 6,5). Тренер: Зоран Бујић.

ЛАКТАШИ: Ђ. Вуковић 6,5, Милић 6,5, Амиџић 6 (од 64. минута Босанчић -), Милојевић 5 (од 64. минута Д. Вуковић -), Остојић 6,5, Марковић 7 (од 81. минута Стаменковић -), Петковић 6, Шкорић 6, Комљеновић 6 (од 46. минута Келеман 6), Дојчиновић 6,5, Бабић 6 (од 81. минута Зеленика -). Тренер: Миљан Бајић.

***

ЉУБИЋ     2 (0)

ФАМОС     0 (0)

Стријелци: 1:0 Милановић у 54, 2:0 Чудић у 58. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 50.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Милановић (Љубић), Шкрба, Минић (Фамос).

Играч утакмице: Милош Чудић (Љубић) 7

ЉУБИЋ: Бадић 6,5, Радаковић 6,5, Јагодић 6,5, Милановић 7 (од 68. минута Сегић -), А. Жижак 6,5 (од 68. минута Јаворац -), Југовић 6,5 (од 49. минута Чудић 7), Субић 6,5 (од 80. минута Ћетојевић -), Граховац 6,5, Боснић 6,5, Видовић 6,5 (од 46. минута Б. Жижак 6,5), Бобић 6,5. Тренер: Милан Станивуковић.

ФАМОС: Терзић 6, Шкрба 6 (од 77. минута Ковачевић -), Фргања 6 (од 57.  минута Отовић 6), Јоловић 6, Кокот 6, Лаловић 6 (од 77. минута Минић -), Радовић 6, Перовић 6, Тешановић 6, Мичић 6 (од 62. минута Бјелош -), Марковић 6. Тренер: Владимир Дрињак.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   2 (1)

ТЕКСТИЛАЦ             0 (0)

Стријелци: 1:0 Јевић у 26, 2:0 Керезовић у 90+2. минуту.

Стадион: На Предграђу у Бањалуци.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 7.

Жути картони: Ђогић (Жељезничар Спорт тим), Дуспара, Прљета, Ђекић, Ћорић (Текстилац).

Црвени картон: Немања Којић (Текстилац) у 30. минуту.

Играч утакмице: Стефан Керезовић (Жељезничар Спорт тим) 7.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6,5, Сладојевић 6,5, Блануша 6,5, Ђогић 6,5, Ивић 6,5, Шупут 6,5 (од 56. минута Керезовић 7), Јовандић 6,5, Јанковић 6,5 (од 82. минута А. Поповић -), Коста 6,5, Калабић 6,5, Јевић 7 (од 31. минута Стијаковић 6,5). Тренер: Асмир Авдукић.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6, Марић 6, Пешевић 6 (од 78. минута Кушљић -), Ђекић 6, Ђуричић 6, Којић 5, Хасикић 6 (од 78. минута Брковић -), Прљета 6, Дуспара 6, Ћорић 6, Радић 6. Тренер: Дарио Пурић.

***

ДРИНА (З)          0 (0)

СУТЈЕСКА        2 (0)

Стријелци: 0:1 Рашевић у 79, 0:2 Обреновић у 83. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Сушић, Мазић (Дрина, Зворник), Радовић (Сутјеска).

Играч утакмице: Зоран Обреновић (Сутјеска) 7.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6, Кнежевић 6, Благојевић 6, Мазић 6, Сушић 6 (од 70. минута Ерић -), Васић 6, Марковић 6 (од 63. минута Шарчевић -), Тврдишић 6, Ћулум 6, Станишић 6, Беатовић 6 (од 46. минута Милошевић 6). Тренер: Миодраг Јевтић.

СУТЈЕСКА: Пајевић 7, Ристановић 6,5, Радовић 6,5 (од 81. минута Секулић -), Н. Мојовић 7, Милутиновић 6,5, Михајловић 6,5, Обреновић 7 (од 90+1. минута Ристовић -), Пљеваљчић 6,5 (од 90+1. минута О. Мојовић -), Даниловић 6,5, Атељевић 6,5, Дачевић 6,5 (од 70. минута Рашевић 7). Тренер: Миљан Радановић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   5 (2)

ОМАРСКА                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Ристић у 28, 2:0 Божић у 39, 3:0 Божић у 73, 4:0 Ристић у 81, 5:0 Ристић у 85, 5:1 Растока у 89. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 200.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Андрић, Рагиповић, Алић (Подриње, Јања), Лајић, Граховац (Омарска).

Црвени картони: Борис Андрић (Подриње, Јања) у 61. минуту, Борислав Граховац (Омарска) у 58. минуту.

Играч утакмице: Душан Ристић (Подриње, Јања) 8.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 7, Рачановић 7 (од 63. минута Савић -), Рагиповић 7, Јахић 7 (од 74. минута Максимовић -), Митрашиновић 7, Божић 7,5 (од 83. минута Мехмедовић -), Алић 7, Ристић 8, Перковић 7, Андрић 5, Перић 7. Тренер: Илија Симић.

ОМАРСКА: Беговић 5,5, Ратковић 5,5, Здјелар 5,5 (од 60. минута Крецељ 5,5), Б. Романић 5,5 (од 34. минута Панић 5,5), Растока 6, Граховац 5, Анђић 5,5, Стојнић 5,5, Јаћимовић 5,5, Лајић 5,5, Врачар 5,5 (од 60. минута Д. Романић 5,5). Тренер: Миленко Вулета.

***

СЛОБОДА (НГ) 3 (2)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелац: 1:0 Кесић у 2, 2:0 Кесић из пенала у 35, 3:0 Кесић у 75. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка).

Играч утакмице: Един Кесић (Слобода) 8.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Тодоровић -, Вејновић 7 (од 78. минута Радишић -), Додиг 7 (од 65. минута Тиро -), Абрего 7, Натан 7 (од 88. минута Шумић -), Рачић 7, Кесић 8 (од 78. минута Смајић -), Фонтемаћи 7, Салетовић 7, Самарџић 7 (од 88. минута Бурзић -), Алић 7. Тренер: Дарко Војводић.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 6, Омерхоџић - (од 26. минута Мишић 6), Пљеваљчић 6, Карваљо 6 (од 71. минута Сајар -), Лимић 6, Ализадех 6 (од 75. минута Јанковић -), Куљанин 6, Костадиновић 6, Нинковић 6, Симић 6 (од 46. минута Радић 6), Живковић 6. Тренер: Митар Лукић.