Istorijski trijumf „apotekara“: Bajer Leverkuzen prvi put prvak Njemačke

LEVERKUZEN - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena novi su šampioni Njemačke.

Izabranici trenera Ćabija Alonsa su pred svojim navijačima savladali u 29. kolu Bundeslige ekipu Verdera iz Bremena sa 5:0 (1:0) i tako stigli do prve titule u istoriji kluba.

Današnji dan ostaće zlatnim slovima upisani u istoriju "farmaceuta" koji su frantastičnim partijama cijele sezone uspjeli da i teoretski, pet kola prije kraja sezone, obezbijede nedostižnih 16 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern.

Tako se prekinula strašna dominacija "bavarskog cara" od 11 uzastopnih titula, a posljednju put kada je neko bio prvak a da nije Bajern bilo je u sezoni 2011/12 kada je to uradila Borusija iz Dortmunda, prenosi b92.

Ni pobjeda Bajerna u subotu nije ništa poremetila, igrači Bajera bili su svjesni da imaju meč loptu u rukama i meč sa Verderom bio je eksplozija radosti i proslava svega urađenog u posljednjih osam mjeseci.

Na ulicama grada i na samom stadionu vladala je slavljenička atmosfera, a mreža gostiju iz Bremena zatresla se prvi put u 25. minutu, strijelac iz penala je bio Viktor Bonifejs.

U nastavku, tim Ćabija Alonsa je još pojačao i preko Granita Džake u 60. minutu stekao dva gola prednosti.

Kada je Florijan Virc u 68. minutu počistio paučinu za 3:0 udarcem sa 25 metara, nastala je prava euforija.

I još jednom je Virc, ovog puta u 83. minutu podigao sve na noge, kada je snažnim udarcem poslao loptu u mrežu za 4:0.

Nije se time zadovoljio, pa je u 90. minutu upisao i het-trik i to na asustenciju Grimalda.