Tajne grupe stvaraju predsjednike država

Džim Marz
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tajne grupe stvaraju predsjednike država

VLADAVINA TAJNOM MODERNA TAJNA DRUŠTVA (Savet za spoljne odnose) (4)

Glavni podsticaj za sastanke Grupe Bilderberg došao je od princa Bernarda od Holandije. Bernard je bio bivši pripadnik nacističkih SS jedinica. Šta je za Amerikance značila jedinstvena Evropa

Od 1991. Grupom Bilderberg predsjedavao je britanski lord Piter Karington, bivši član Ministarskog savjeta, generalni sekretar NATO-a i predsjednik kraljevskog instituta za međunarodne odnose

****************************

Godine 1991. tadašnji guverner Arkanzasa, Bil Klinton, imao je čast da bude gost Grupe Bilderberg. Sledeće godine on se kandidovao i postao predsednik Sjedinjenih Država. Posle izbora nikada nije pomenuo sastanke Grupe Bilderberg, ali prema tabloidu Spotlajt (koji godinama prati konferencije ove grupe) godine 1997. Hilari Klinton se priključila grupi, postajući tako prva američka prva dama koja je to učinila. Od tada se sve više priča o njenoj budućoj ulozi u politici.

Do službenog stvaranja ove krajnje tajanstvene organizacije došlo je početkom 50-ih godina, nakon nezvaničnih sastanaka pripadnika evropske elite 40-ih godina. Među njima su bili evropski ministri spoljnih poslova, holandski princ Bernard i poljski socijalista dr Jozef Hjeronim Retinger, osnivač Evropskog pokreta posle II svetskog rata. Retinger je kasnije postao slavan kao "otac Bilderberga".

 Komitet za jedinstvenu Evropu

Njega je u Ameriku doveo Averel Hariman (SSO), tada američki ambasador u Engleskoj, gde se upoznao sa istaknutim građanima kao što su Dejvid i Nelson Rokfeler, Džon Foster Dals i direktor CIA Volter Bedel Smit. Pre toga Retinger je formirao Američki komitet za jedinstvenu Evropu, zajedno sa budućim direktorom CIA i članom SSO-a Alenom Dalsom, tadašnjim direktorom SSO-a Džordžom Freklinom, kao i funkcionerom CIA, Tomasom Brejdenom i Vilijamom Donovanom, bivšim šefom Ministarstva za strateške službe (MSS), koje je preteča CIA. Donovan je svoju obaveštajnu karijeru počeo kao operativac Dž. P. Morgana Mlađeg i bio je poznat kao "anglofil", pobornik bliskih britansko-američkih veza.

Retinger je prisustvovao sastancima Grupe Bilderberg sve do smrti 1960. Drugi čovek povezan s CIA, koji je bio saučesnik u stvaranju Grupe Bilderberg bio je izdavač časopisa Lajf, K. D. Džekson, koji je za vreme predsednika Ajzenhauera bio "specijalni savetnik za psihološki rat".

Zahvaljujući ovim vezama rodila se ideja o održavanju redovnih sastanaka istaknutih biznismena, političara, bankara, profesora, vlasnika i direktora medija i vojnih rukovodilaca širom sveta. Bilderberzi su takođe blisko povezani sa evropskim plemstvom, uključujući i britansku kraljevsku porodicu. U nekoliko izvora se pominje da sastancima često prisustvuju članovi kraljevskih porodica iz Švedske, Holandije i Španije.

Glavni podsticaj za sastanke Grupe Bilderberg došao je od princa Bernarda od Holandije, čije je puno ime i titula Bernard Julijus Kert Karel Godfrid Piter, princ od Nizozemske i od Lipe-Bisterfelda.

Bernard je bio bivši pripadnik nacističkih SS jedinica i radnik nemačke firme I. G. Farben u Parizu. Godine 1937. oženio se princezom Julijanom od Holandije i postao deoničar i funkcioner u Holandskom Šel Oilu, zajedno sa britanskim lordom Viktorom Rotšildom.

Bankarsko carstvo

Posle nemačkog napada na Holandiju, kraljevski par se preselio u London. Tu su nakon rata Rotšild i Retinger podstakli princa Bernarda da formira Grupu Bilderberg. Princ je lično predsedavao grupom do 1976, kada se povukao zbog otkrića velikog mita, koji je primio od Lokida da bi pokrenuo prodaju njegovog aviona u Holandiji.

Od 1991. Grupom Bilderberg predsedava britanski lord Piter Karington, bivši član Ministarskog saveta, generalni sekretar NATO-a i predsednik kraljevskog instituta za međunarodne odnose, sestrinske organizacije SSO-a. Karington je povezan s Rotšildovim bankarskim carstvom, poslovnim vezama i ženidbom.

Među slavne Amerikance koji su prisustvovali sastancima Grupe Bilderberg spadaju članovi SSO-a: Džordž Bol, Kristijan Herter, Zbignjev Bžežinski, Daglas Dilon, Dž. Robert Openhajmer, Volter Rojter, Džekob Dževits, Robert Meknamara, Volter Bedel Smit i general Lajman Leminicer. Drugi važni učesnici su Dž. Vilijam Fulbrajt, Henri Ford II, Žorž-Žan Pompidu, Žiskar Desten, Helmut Šmit i baron Edmond de Rotšild.

"U stvari, Bilderberzi su neka vrsta nezvaničnog SSO-a, proširenog na međunarodni nivo", zaključio je pisac Nil Vilgus.

Pisac i bivši obaveštajni oficir, dr Džon Koleman, tvrdi da je "konferencija Bilderberg tvorevina (britanske) M16 pod upravom kraljevskog instituta za međunarodne odnose". Uzimajući u obzir veze sa američkom obaveštajnom službom, moglo bi se s pravom dokazivati da CIA barem delimično organizuje i finansira konferencije Grupe Bilderberg.

Prema zapisniku sa prve konferencije pod "Strogo poverljivo": "Do sada je malo pažnje posvećivano dugoročnom planiranju i razvijanju međunarodnog poretka koji bi sagledao stvari izvan današnje krize (hladni rat). Kada sazru prilike naši sadašnji koncepti odnosa u svetu treba da se prošire na ceo svet."

(Nastaviće se) 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.