Кућа сестара, серијских убица, туристичка атракција у Александрији

АЛЕКСАНДРИЈА - Раjа и Сакина су двије сестре из Египта које се сматрају најпознатијим серијским убицама у тој земљи, јавља Анадолија.
Људи посјећују кућу сестара у Александрији, које су починиле убиства прије 103 године, а које су данас тема ТВ емисија и о којима су написане и књиге.
Њихова кућа је једна од најпопуларнијих туристичких атракција. Како би дошле до богатства, накита и драгуља богатих жена, сестре Раjа и Сакина, које су живјеле почетком 20. вијека, убијале су и своје жртве сахрањивале у заједничком дому.
Локални и страни гости посјећују само једну од три различите куће у којима су сестре Раjа и Сакина живјеле и сахрањивале жртве у то вријеме.
На фасади куће истакнуте су слике сестара, њихових мужева, жртава и смртних казни које су им изречене. На попису су десет најстрашнијих жена убица. Осуђене су за убиство 17 жена и погубљене у децембру 1921. године.
Прве су жене у модерној историји Египта које су погубљене.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.