Звиздић промашио адресу у потрази за кривцима

М. Ми.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Звиздић промашио адресу у потрази за кривцима

Бањалука - Министарство финансија РС саопштило је јуже да није јасно шта жели предсједавајући Савјета министара БиХ Денис Звиздић тврдећи да му нису јасни ставови влада РС и ФБиХ у вези са измјеном Закона о акцизама, јер су оне блокиране на нивоу БиХ.

- Није јасно какав став Звиздић очекује од влада ентитета, али је евидентно да Савјет министара са предсједавајућим на челу нема подршку у Представничком дому Парламента БиХ за усвајање измјена Закона о акцизама који су заједнички усагласили владе РС и ФБиХ и Звиздић - навело је Министарство финансија РС.

Подсјетили су да је Звиздић у својству предсједавајућег Савјета министара 9. септембра 2015. године присуствовао састанку премијера РС и ФБиХ Жељке Цвијановић и Фадила Новалића на којем су усаглашене измјене Закона о акцизама.

- Тако усаглашени текст није добио подршку Представничког дома Парламента БиХ. Поред тога, на сједници Фискалног савјета БиХ 14. марта ове године у Источном Сарајеву уз присуство премијера и Звиздића усаглашен је текст Закона о акцизама. Иако је тада исказан јасан и усаглашен став влада РС и ФБиХ, изостала је подршка у Парламенту БиХ - саопштило је Министарство финансија РС.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.