Обавјештајци који су службовали у БиХ траже посао путем Линкедлна

Г. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Обавјештајци који су службовали у БиХ траже посао путем Линкедлна

Бањалука - "Викиликс" је објавио детаљне податке о великом броју домаћих и страних агената, безбједњака, обавјештајаца и специјалаца који су службовали у БиХ, а који су сами те податке о себи, својим пословима и задацима изнијели у јавност путем пословне друштвене мреже "Линкедлн".

Тако је извјесни Един Зилић, уз своју фотографију, за себе написао да је радио у америчком Делта тиму за посебне операције, те у обезбјеђењу важних личности. Био је, пише, припадник безбједносне агенције Кобра из Тузле, те специјални војни заповједник Јединице за специјалне операције Оружаних снага БиХ. Себе препоручује за шпијунске службе и специјалне операције.

Стручњаци за безбједност кажу да овакво оглашавање за запослење није уобичајено за обавјештајно-безбједносне послове, који су одувијек подразумијевали тајност рада.   

- Чим неко објави своју фотографију и наведе детаље који не би требало да буду доступни јавности, то одмах говори да се не ради о правим стручњацима свог заната - сматрају они.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.