Фото: Изетбеговић: Да је Изетбеговић одговоран лидер смијенио би Звиздића
Сарајево - Савез за бољу будућност /СББ/ БиХ подржаће смјену предсједавајућег Савјета министара БиХ Дениса Звиздића јер не извршава обавезе на путу ка ЕУ.
У саопштењу из ове странке навели су као примјер чињеницу да су све земље региона Упитник завршиле за два мјесеца, док се Звиздић и након девет мјесеци неуспјешно бави његовим превођењем.
"Да је /предсједник СДА Бакир/ Изетбеговић одговоран лидер сам би смијенио некомпетентан кадара", истичу из СББ-а.
У саопштењу се истиче да Изетбеговић много приговара предсједнику СББ БиХ Фахрудину Радончићу због свједочења у Приштини, јер је откривена улога "бошњачке државне мафије у бројним политичким убиствима, као што су Угљен и Леутар".
"Изетбеговића брине Радончићева тужба, а у свом саопштењу уопште не демантује да жели 'филџан државицу' и да покушава да компромитује Радончића да би омогућио кандидатуру своје супруге Себије за члана Предсједништва БиХ", наводе из СББ-а БиХ.
У саопштењу се оцјењује да Изетбеговић ни након 27 година власти нема талента и памети да промијени провидну стратегију, а то је да оне који критикују његову фамилијарну власт проглашава непријатељима цијеле СДА.
"То му у случају СББ-а неће поћи за руком", поручују из ове странке.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.