Фахрудин Радончић: OБА пукла по шавовима

Ж. Д.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Фахрудин Радончић: OБА пукла по шавовима

Сарајево - Члан Заједничке комисије Парламента БиХ за надзор над радом Обавјештајно-безбједносне агенције (ОБА) БиХ и лидер СББ-а Фахрудин Радончић изјавио је јуче да је неопходно да на дневни ред буде стављено стање унутар ОБА и девијације у агенцији.

- Комисија је мјесецима крила од јавности постојање озбиљног персоналног сукоба у врху руководства ОБА. Директор, његов замјеник и генерални инспектор ОБА, а они су из три различита народа, чак ни професионално не комуницирају. Када обавјештајна служба пукне на персоналном, а камоли на националном нивоу, то постаје велики проблем за земљу. Зато је прича да ли ће бити смијењен предсједавајући комисије Никола Шпирић ирелевантна јер комисија ради свој посао - рекао је Радончић.

Нагласио је да поменуте девијације осјећа на својој кожи већ годину.

- Комисија ће на састанку са предсједавајућим Савјета министара БиХ Денисом Звиздићем, његовим замјеницима и руководством ОБА отворити расправу о стварима које се дешавају у тој агенцији, а које не смију бити посао те службе. Можете бити лични тјелохранитељ Бакира Изетбеговића, али као директор ОБА не можете постати лични тјелохранитељ Изетбеговићеве политике. Суштина је у томе - нагласио је Радончић након састанка са лидером ХДЗ-а и хрватским чланом Предсједништва БиХ Драганом Човићем.

Радончић је казао да Савјет министара може изгубити подршку Представничког дома, али да је његова смјена немогућа у Дому народа Парламента БиХ.

- Актуелна власт је техничке природе и битно је договорити како да функционише до наредних избора. Са Изетбеговићем не намјеравам више разговарати - казао је Радончић.

Човић је јуче разговарао и са Изетбеговићем, који је казао да су изнијели мишљења о томе како да коалиција функционише и оцијенио да је са СББ-ом тешко сарађивати.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.