Активни пожари на подручју Требиња

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Активни пожари на подручју Требиња

Источно Сарајево - На подручју града Требиње ватрогасци контролишу два пожара на локалитетима Сливнице на граници према Федерацији БиХ /ФБиХ/ и у мјесту Бијела Гора на граници према Црној Гори, изјавио је јутрос Срни портпарол Републичке управе Цивилне заштите Жељко Стојановић.


Он је навео да је на подручју локалитета Сливнице пожар у близини минских поља из протеклог рата због чега је отежано његово гашење, али да се ситуација и даље прати.

"У протекла 24 часа угашени су мањи пожари у Љубињу, Билећи, Требињу, Чајничу и Бијељини. Републичка управа Цивилне заштите Републике Српске мотри ситуацију и предузима мјере из своје надлежности", рекао је Стојановић.

Портпарол Цивилне заштите је због најаве да ће до краја ове седмице температура ваздуха бити и до 40 степени Целзијусових апеловао да повећају будност надлежне институције које се баве заштитом и спасавањем и брину о људима и материјалним добрима.

"Републичка управа Цивилне заштите апелује и да грађани своје активности организују у складу са најавама метеоролога, нарочито на отвореном простору, те да се понашају у складу са препорукама стручњака и заштите од сунца и врелине", додао је Стојановић.  

Oдбрањена три села, ватра тиња у минском пољу

Припадници ватрогасне јединице у Требињу ноћас су од ватрене стихије одбранили три села - Мрњиће, Орахје и Љековуа, али пожар се и даље шири на овом подручју.
Командир ватрогасне јединице Трипо Ћук Срни је потврдио да ватра тиња у минском пољу и да постоји могућност да крене у правцу села Сливница и Баонине.

Ватрогасци су од јуче на терену, а цијелу претходну ноћ су се борили са ватром, да пожаром не би пришао селима.

Иако су радили у отежаним условима, при високој температури и у густом диму, није било повријеђених ватрогасаца.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.