Druke lige Republike Srpske: U Istočnoj Ilidži postignuto 13 golova

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Na utakmici sedmog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok, odigranoj u Istočnoj Ilidži između Famosa i Budućnosti iz Pilice gledaoci su imali priliku da vide čak 13 pogodaka.

Susret je završen pobjedom domaćina od čak 10:3, a kuriozitet je da su svi golovi postignuti u prva 63 minuta. Ovo je inače bilo veoma efikasno kolo u ovoj grupi, jer su se mreže tresle 44 puta na osam susreta, što iznosi 5,5 golova po utakmici. Veliki preokret viđen je u Nevesinju, gdje je domaći Velež savladao Mladost iz Bogutovog Sela sa 6:3 iako je u 22. minutu imao tri gola zaostatka. Lider na tabeli Sloga iz Gornjeg Crnjelova protutnjala je kroz Gacko, gdje je savladala Mladost sa 5:0. I dalje imaju maksimalan učinak, a najbližim pratiocima već su pobjegli osam bodova.

U grupi zapad poslije sedmog kola Sloboda iz Novog Grada je i dalje lider, ali sada ima bod viška u odnosu na najbližeg pratioca. Novograđani su u Prnjavoru savladali Ljubić sa 2:0 i tako su nastavili uspješnu seriju. U finišu prvog poluvremena kapiten Slobode Ljuban Antonić je zatresao mrežu veterana Siniše Mrkobrade, na čiju dušu ide ovaj pogodak. U finišu meča Saša Kovačević otklonio je sve dileme u vezi sa rezultatom, ostavljajući Prnjavorčane na pretposljednjem mjestu sa samo tri boda.

U Žeravici na meču Jedinstvo - Alfa Modriča rezultatski preokret napravio je napadač domaćih Boris Lazić. Gosti su poveli golom Neđe Šuke na samom otvaranju utakmice, a napadač domaćih u nastavku meča asistirao je Mili Kovačeviću kod izjednačenja da bi u junaka utakmice izrastao desetak minuta prije kraja. U slalomu je prošao odbranu gostiju i efektno završio akciju.