Друге фудбалске лиге РС, друго коло: Преокрет са бијеле тачке

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Љубића у другом колу Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад побиједили су старог ривала, бањалучки БСК са 2:1 (0:1).

Гости су повели у 15. минуту голом Немање Тодоровића и имали су предност све до 68. минута. А, онда су Прњаворчани за само седам минута дошли до преокрета. Стријелац оба гола био је Борис Жижак, који је искористио два једанаестерца. Играње руком једног гостујућег играча у свом шеснаестерцу, а нешто касније прекршај над играчем Љубића, били су повод да арбитар Слађан Лазаревић досуди најстроже казне. Бањалучани су протестовали, баш као и у посљедњим секундама сусрета, када им је поништен гол због, по мишљењу арбитара офсајд позиције. Утакмица је одиграна по кишовитом времену, на водом натопљеном терену, па је била на граници регуларности. Колико је на овом сусрету било изражено ривалство актера најбоље потврђује и податак да је арбитар показао чак 11 жутих картона.

Утакмица у Добоју између Слоге и Минерала из Бање Врућице одгођена је, због лоших временских прилика. Службена лица и капитени екипа били су сагласни у оцјени да на поплављеном терену не постоје услови за регуларни почетак утакмице. Меч комшијских ривала биће одигран сутра на стадиону Луке у Добоју.

У групи исток фудбалери брчанске Локомотиве савладали су Вележ из Невесиња са више него убједљивих 6:0 и засјели на прво мјесто.

Послије два кола у обје групе максималан учинак имају само двије екипе, Љубић и Модрича Максима.

Парови трећег кола, које се игра у суботу и недјељу, 30. и 31. августа: група запад: ЖЕРАВИЦА: Јединство - Лијешће, БАЊАЛУКА: БСК - Жупа Суперпетрол, МОДРИЧА: Модрича Максима - Љубић, ШАМАЦ: Борац - Младост (ДС), ПЕТРОВО: Озрен - Омарска, БАЊА ВРУЋИЦА: Минерал - Лакташи, КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Слога (Д), група исток: БРЧКО: Илићка 01 - Звијезда 09, ПУЧИЛЕ: Горица - Рудар (У), ДВОРОВИ: Пролетер - Гласинац 2011, РОГАТИЦА: Младост - Раднички (К), ИСТОЧНА ИЛИЏА: Фамос - Јединство (БР), НЕВЕСИЊЕ: Вележ - Слога јунајтед, БОГУТОВО СЕЛО: Младост - Локомотива.

ЗАПАД

1. Модрича М.              2        2        0        0        5:2     6

2. Љубић                       2        2        0        0        3:1     6

3. Лакташи          2        1        0        1        4:2     3

4. Јединство (Ж)  2        1        0        1        3:1     3

5. Омарска          2        1        0        1        5:4     3

6. Минерал                   1        1        0        0        2:1     3

7. Лијешће           2        1        0        1        3:3     3

8. Озрен                        2        1        0        1        3:3     3

9. БСК                           2        1        0        1        2:2     3

10. Борац (Ш)               2        1        0        1        4:5     3

11. Жупа СП                 2        1        0        1        3:4     3

12. Борац (КД)              2        0        0        2        1:4     0

13. Младост (ДС)         2        0        0        2        1:4     0

14. Слога (Д)                1        0        0        1        0:3     0