Dabl-dabl učinak Jokića u porazu Denvera protiv Orlanda

Tanjug

ORLANDO - Srpski košarkas Nikola Jokić ostario je dabl-dabl učinak u porazu njegovog Denvera na gostovanju u Orlandu sa 108:103, u nastavku NBA lige.

Nagetsi su izgubili dobijen meč, imali su dvocifrenu prednost, a sve su na kraju prokockali u finušu duela. Jokić je na terenu proveo 36 minuta i postigao 18 poena (7/19 iz igre), imao 15 skokova i sedam asistencija, ali je i promašio je svih pet šuteva za tri poena i u završnici napravio je korake nakon čega je rival samo overio trijumf.

Monte Moris bio je najefikasniji kod Denvera sa 22 poena, a Eron Gordon je postigao 17. Na drugoj strani, Kol Entoni je predvodio Orlando Medžik sa 24 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Nagetsi su doživjeli sedmi poraz u posljednjih osam utakmica i sada su 10. na tabeli Zapada sa učinkom 10-11, dok je Orlando 14. na Istoku sa samo pet trijumfa i čak 18 poraza.

U pobedi Dalasa protiv Nju Orleansa 139:107, Boban Marjanović odigrao je 10 minuta i zabilježio osam poena.

Aleksej Pokuševski u porazu Oklahome od Hjustona 114:110 za osam minuta postigao je četiri poena i dva skoka. Rezultati: Indijana - Atlanta 111:114, Orlando - Denver 108:103, Vašington - Minesota 115:107, Boston - Filadelfija 88:87, Majami - Klivlend 85:111,Nju Orleans - Dalas 107:139, Oklahoma - Hjuston 110:114, Milvoki - Šarlot 127:125, Los Anđeles Klipers - Sakramento 115:124.