Bajernova "petarda" za nedorasli Ajntraht

Agencije

Fudbaleri Bajerna pobjedio su Ajntraht iz Frankfurta 5:2 (2:0) u utakmici 27. kola njemačke Bundeslige.

Bavarci su upisali osmi uzastopni trijumf, računajući sva takmičenja i prije pauze, koja ih uopšte nije sputala da skrenu sa kolosjeka.

To je na svojoj koži najbolje osjetio tim srpskih reprezentativaca Mijata Gaćinovića i Filipa Kostića.

Bajern je prosto "pregazio" goste, iako se u jednom trenutku činilo da je Ajntraht bio blizu senzacije.

Poslije 45 minuta domaćin je imao sigurnih dva gola razlike preko Leona Gorecke i Tomasa Milera, odmah na startu drugog dijela pogodio je Robert Levandovski i ništa nije ukazivalo na dramu.

Ipak, u roku od samo tri minuta austrijski defanzivac Martin Hintereger pogodio je dva puta nakon dva kornera i "udahnuo život" Ajntrahtu.

Kratko je to trajalo pošto je njegov saigrač Želson Fernandes sve upropastio poklonivši loptu Alfonsu Dejvisu, koji tako nešto ne prašta.

Na sve to Hintereger mu je "pomogao" pošto je u finišu postigao trapav autogol za konačnih 5:2.

Na kraju, Bajern je zadržao četiri boda prednosti na prvom mjestu u odnosu na Borusiju iz Dortmunda, dok se Ajntraht nije pomerio sa 13. pozicije.