“Totenhem” prvi do osmine finala

Srna
“Totenhem” prvi do osmine finala

BIJELjINA - Ekipa “Totenhema” večerašnjom pobjedom protiv “Volfzbergera” plasirala se u osminu finala Lige Evrope, a sutra se igra preostalih 15 mečeva.

Osim utakmice između “Milana” i “Crvene zvezde”, širom Evrope sutra će biti odigrano preostalih 14 revanš utakmica šesnaestine finala Lige Evrope.

Svi učesnici osmine finala biže poznati sutra oko 23.00 časa ili malo kasnije ako negdje bude bilo produžetaka ili izvođenja jedanaesteraca. A, biće vrlo zanimljivih okršaja.

Večeras smo dobili prvog učesnika osmine finala Lige Evrope. To je ekipa “Totenhema”, koju sa klupe predvodi Žoze Murinjo i koja je rutinski odradila posao protiv austrijskog “Volfzbergera”.

Poslije prve utakmice u Austriji, koju je londonski tim dobio sa 4:1, sada su bili za nijansu ubjedljivi, pošto su slavili sa 4:0.

Dvostruki strijelac za popularne Pijevce bio je Karlos Vinisijus, a preostala dva su postigli Garet Bejl i Dele Ali, za ukupnih 8:1 za engleski tim.

Sutra uveče igraju “Ajaks”, “Šahtjor”, “Viljareal”, “Roma”, zagrebački “Dinamo”, “Glazgov Rendžers” i “Mančester Junajted” koji su zabilježili pobjede u gostima, pa će im sigurno u revanšima biti malo lakše.

Velika borba se očekuje u susretima “Arsenal” - “Benfika”, “Briž” - “Dinamo Kijev” i “Lester Siti” - “Slavija Prag” u kojima nije bilo pobjednika u prvim utakmicama, a klubovi su približnog kvaliteta.

Težak posao čeka “Napoli”, koji mora da nadoknadi dva gola zaostatka protiv španske “Granade”, kao i “PSV Ajndhoven”, koji je izgubio prvi meč od “Olimpijakosa” 2:4.

Njemački timovi su prošle sedmice odigrali vrlo efikasne utakmice. “Hofenhajm” protiv norveškog “Moldea” - 3:3 i “Bajer Leverkuzen”, koji je izgubio od “Jang Bojsa” 3:4, ali su i dalje favoriti za prolaz dalje.

Evo svih parova:

Srijeda:
Totenhem - Volfzberger 4:0 /4:1/

Četvrtak:
18:55 Ajaks - Lil /prvi meč 2:1/
Arsenal - Benfika /1:1/
HoFenhajm - Molde /3:3/
Napoli - Granada /0:2/
Glazgov Rendžers - Antverpen /4:3/
Šahtjor Donjeck - Makabi Tel Aviv /2:0/
Viljareal - Red Bul Salcburg /2:0/
21:00 Milan - Crvena zvezda /2:2/
Roma - Sporting Braga /2:0/
Bajer Leverkuzen - Jang Bojs /3:4/
Briž - Dinamo Kijev /1:1/
Dinamo Zagreb - Krasnodar /3:2/
Lester Siti - Slavija Prag /0:0/
Mančester Junajted - Real Sosijedad /4:0/
PSV Ajndhoven - Olimpijakos /2:4/ /kraj/

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana