Remi Radnika i Želje, Zvijezda tone

D.R.

BIJELjINA - Fudbaleri Radnika i Železničara remizirali su (0:0), dok je Zvijezda 09 izgubila od Veleža u Mostaru (0:2) na otvaranju drugog dijela Premijer lige BiH.

Utakmica u Bijeljini uz sutrašnji meč Širokog i Borca bila je i derbi 20. runde, ali ekipe to nisu opravdali na terenu. Viđeno je tek nekoliko opasnih napada sa obje strane i vrlo malo izglednije prilika. Domaći su u većem dijelu meča imali inicijativu i najbolju priliku u prvih 45 minuta koju je propustio Vladimir Bradonjić.

Mladi ofanzivac je zbog povrede ostao u svlačionici na poluvremenu što može da zabrine Slavka Petrovića s obzirom da je on u ovom trenutku možda i ključni igrač “plavih”. Radnik je i u dobrom dijelu drugog poluvremena imao kontrolu nad utakmicom, ali nije uspio da poentira, baš kao ni gosti koji su se probudili tek u finišu. Trener Željezničara Amar Osim zaradio je isključenje u finišu prvog dijela pa nije sjedio na klupi u nastavku.

I onako male šanse za opstanak Zvijezda je umanjila u Mostaru gdje je Velež bio nadmoćan i pred dobro ispunjenim tribinama stadiona “Vrapčići” slavio golovima Vrandaa i Edija Vebovića.

Premijer liga, 20. kolo: Velež - Zvijezda 09 2:0 (Brandao 21, Vehabović 58), Radnik - Željezničar 0:0, Sarajevo - Tuzla siti (17.30). Sutra: Čelik - Zrinjski (14.30), Sloboda - Mladost (14.30), Široki Brijeg - Borac (17.30). Plasman: Željezničar 36, Sarajevo (-1) 36, Borac (-1) 35, Tuzla siti (-1) 34, Zrinjski (-1) 31, Radnik 30, Velež 28, Široki Brijeg (-1) 27, Mladost DK (-1) 17, Sloboda (-1) 17, Čelik (-1) 16, Zvijezda 09 8.