Ništa od Borčeve šeste pobjede u nizu

Siniša Kotaraš

KAKANj - Fudbaleri Borca nisu uspjeli da nastave seriju pobjeda pa su, umjesto šestog uzastopnog trijumfa, donijeli bod sa gostovanja u Doboju kod Kaknja, gdje su protiv domaće Mladosti odigrali 1:1.

Imali su Banjalučani sve u svojim rukama, pogotovo u prvom poluvremenu kada su bili uveliko bolji rival.

Istina, prvu priliku imao je domaćin već u šestom minutu, kada je jak šut Anesa Vazde sa 18 metara uz male poteškoće zaustavio Mladen Lučić.Nakon toga Borac preuzima inicijativu, konstantno je pred šesnaestercem Mladosti, što je u 27. minutu napokon krunisao.

Sa ivice šesnaesterca Zoran Milutinović je jako šutirao, lopta na putu ka golu pogađa u ruku kapitena domaćina Kenana Horića i za sudiju Matea Musu bio je to jedanaesterac. Siguran realizator bio je kapiten Banjalučana Stojan Vranješ kojem je ovo bio 11. ovosezonski pogodak.

Do kraja poluvremena Banjalučani su stvorili još nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo. U 67. minutu viđena je prva sporna situacija kada je nakon šuta Vazde lopta, čini se, pogodila Marka Jovanovića u ruku, ali Musa nije smatrao da je to dovoljno da po drugi put na utakmici pokaže na bijelu tačku.

Kako se približavao kraj utakmice, izgledalo je da će Borac nastaviti seriju pobjeda, ali da se to ipak ne desi pobrinuo se rezervni igrač Mladosti Nedim Hadžić koji je sjajnim solo prodorom došao ispred Lučića i rutinski ga savladao.

Međutim, ostaje sporno zašto Musa nije prekinuo igru u začetku te akcije zbog prekršaja Daniela Crničkog nad Markom Mirićem. Do kraja su i jedni i drugi propustili nekoliko prilika da ugrabe cijeli plijen, posljednju je imao Mirić koji je sa svega nekoliko metara šutirao visoko preko gola Mladosti.

- Prvo poluvrijeme smo dominirali i imali priliku da riješimo utakmicu, ali nismo. U drugom je domaćin, koji nije imao šta da izgubi, krenuo naprijed. Mislim da je na kraju ovaj rezultat i najrealniji. Kako je krenulo, možemo da žalimo za pobjedom, a na kraju, moramo da budemo zadovoljni i remijem - rekao je trener Borca Branislav Krunić.

MLADOST 1 (0)

BORAC 1 (1)

Strijelci: 0:1 Vranješ iz penala u 27, 1:1 Hadžić u 78. minutu.

Stadion: "MGM arena" u Doboju kod Kaknja.

Gledalaca: 350

Sudija: Mateo Musa (Čitluk) 6.

Žuti kartoni: Horić, Bajić, Hreljić, Smajlagić (Mladost), Volkov (Borac).

Igrač utakmice: Nedim Hadžić (Mladost) 7,5.

MLADOST: Velić 7, Hreljić 6,5, Horić 6, Fanimo 6,5, Vazda 7, Smajlagić 6, Biber 5,5 (od 57. minuta Hadžić 7,5), Vehab 6,5 (od 84. minuta Dragutinović -), Crnički 6, Begić 6, Bajić 6,5 (od 79. minuta Hasić -). Trener: Ibro Rahimić.

BORAC: Lučić 7, Volkov 6,5, Jovanović 7, Kajkut 6,5 (od 69. minuta Radulović -), Danilović 6 (od 76. minuta Bosančić -), Ćosić 6,5, Milutinović 7, Dujaković 6,5, Mirić 6,5, Vranješ 7, Ziljkić 6,5 (od 68. minuta Crnov -). Trener: Branislav Krunić.