Krneta najzaslužniji za pobjedu Krupe nad Slavijom: Nije bitno ko pogađa, već da se pobjeđuje

BANjALUKA - U prvoligaškom karavanu Republike Srpske više nema neporaženih ekipa, a za to se pobrinuo fudbaler Krupe Ognjen Krneta, koji je sa tri gola bio najzaslužniji za pobjedu svog tima protiv Slavije od 3:1.

Interesantno je da su sva četiri pogotka u ovom susretu viđena do 26. minuta i tu je bio kraj goleade.

- Bila je ovo za nas veoma važna utakmica poslije remija u Gradišci u prošlom kolu. Iskren da budem malo smo se i pribojavali Slavije, koja u dosadašnjem dijelu prvenstva nije doživjela nijedan poraz. Međutim, dobro smo otvorili utakmicu, veoma brzo postigli dva gola, a onda napravili jedini kiks na utakmici kada su gosti došli do penala. Srećom, nedugo poslije toga postigli smo i treći pogodak i onda je tempo igre opao, što nam je donekle i odgovaralo - naglasio je Krneta.

Sa ova tri gola Krneta je izbio na drugo mjesto liste strijelaca u tekućoj sezoni, a ispred njega je samo njegov klupski kolega Srđan Mrzić, koji je postigao gol više.

- Najvažnije je da smo došli do nova tri boda sa kojima smo ostali na čelu tabele, a najmanje je bitno ko je postizao golove. Ipak, drago mi je što sam nastavio da tresem mreže i što je Krupa i dalje najefikasnija ekipa u Ligi - nastavio je Krneta.

U narednom kolu Krupa će ugostiti najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone i povratnika u prvoligaško društvo, Laktaše.

- Biće to duel dva najubojitija napada i sigurno velika poslastica za gledaoce. Ujedno i prilika da savladamo još jednu ekipu koja je u samom vrhu tabele. Međutim, pokazali su da imaju odličnu ekipu i sigurno da nam neće biti nimalo lako - rekao je Krneta.

U Krupu je došao u zimskoj pauzi i nije se pokajao.

- Nisam pogriješio u izboru nove sredine, jer sam došao u sigurno jedan od najorganizovanijih klubova u Srpskoj, ali možda i u cijeloj BiH. Sve se zna danima unaprijed i nama igračima ostaje samo da treniramo i pružamo što bolje partije - dodao je Krneta.

7 golova Marković, Škorić (Laktaši), Krneta (Krupa),

5 golova: Došlo (Radnik), Kesić (Sloboda, NG), Perović (Krupa).

***

KRUPA      3 (3)

SLAVIJA 1 (1)

Strijelci: 1:0 Krneta u 10, 2:0 Krneta u 16, 2:1 Arbinja iz penala u 19, 3:1 Krneta u 26. minutu.

Stadion: Krupe u Krupi na Vrbasu.

Gledalaca: 150.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Kaljić, Arbinja, trener Regoje, pomoćni trener Maslovarić, predstavnik kluba Berjan, Beširević (Slavija).

Igrač utakmice: Ognjen Krneta (Krupa) 8,5.

KRUPA: Damjanović 7, Redžić 7, Perović 7 (od 65. minuta Hadžić -), L. Babić 7, Đekić 7, Mitrović 7, Mrzić 7 (od 65. minuta Nikodinović -), Krneta 8,5 (od 89.  minuta Jotić -), Lelji 7,5 (od 89. minuta Ljubičić -), Petrović 7 (od 75. Bubić -), Ristanović 7. Trener: Vladimir Ilić.

SLAVIJA: Nedžibović 6, Dabić 6,5, Đerić 6, Beširević 6,5, Popović 6,5, Stojanović 6 (od 86.  minuta Vučinić -), Mišović 6, Arbinja 6,5 (od 75. minuta Bogučanin -), Kaljić 6, Mandić 6 (od 78. minuta Tomić -), Asentić (od 46. minuta Bjeloš -). Trener: Bojan Regoje.

***

FAMOS             0 (0)

SLOBODA (NG) 1 (1)

Strijelac: 0:1 Kesić u 41. minutu.

Stadion: SRC “Famos-Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 350

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 5.

Žuti kartoni: Lalović, Frganja, Kokot, Radović, Bjeloš (Famos), Dodig, Samardžić, Tiro (Sloboda, Novi Grad).

Crveni kartoni: rezervni igrač Vladan Minić (Famos) u 90+5. minutu, Tarik Saletović (Sloboda) u 90+5. minutu.

Igrač utakmice: Edin Kesić (Sloboda, Novi Grad) 7.

FAMOS: M. Terzić 6,5, Marković 6,5, Frganja 6 (od 46.  minuta Vranešić 6), Mičić 6, Otović 6,5, Radović 6,5 (od 90. minuta U. Kovačević -), Blažić 6,5, Perović 6, Demirović 6 (od 47. minuta Bjeloš 6), Lalović 6 (od 55. minuta Kokot 6,5), Škrba 6. Trener: Vladimir Drinjak.

SLOBODA (NOVI GRAD): Čalaković 6,5, Vejnović 6,5, Dodig 6,5, Abrego 6,5, Samardžić 6,5, Kruz 6,5 (od 73. minuta Smajić -), Tiro 6,5, Kesić 7, Fontemaki 6,5, Saletović 5, Alić 6,5 (od 90+5. minuta Radišić -). Trener: Darko Vojvodić.

***

DRINA (Z)                   4 (1)

SLOBODA (MG)         1 (1)

Strijelci: 1:0 Šarčević u 10, 1:1 Domuzin u 21, 2:1 Vasić u 49, 3:1 Milošević u 76, 4:1 Milošević u 83. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 200.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni:  Stanišić, Erić (Drina, Zvornik),  Maksimović (Sloboda, Mrkonjić Grad).

Igrač utakmice: Sreten Milošević (Drina, Zvornik) 8.

DRINA (ZVORNIK):  Ružić 7, Knežević 7, Erić 7, Mazić 7, Alić 7 (od 63. minuta Sušić -), Vasić 7,5, Milošević 8 (od 87. minuta Marić -), Ćulum 7,5, Stanišić 7 (od 87. minuta Hidić -), Šarčević 7,5 (od 63. minuta Blagojević -), Beatović 7 (od 77. minuta Marković -). Trener: Miodrag Jevtić.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD):  Zeljković 6, Danilović 6, Živković 6, Domuzin 6,5 (od 80. minuta Hamzić -), Maksimović 6, Đukanović 6 (od 60. minuta Guskić -), Mitrić 6 (od 74. minuta Erić -), Soldat 6, Pušić 6 (od 74. minuta Gavrić -), Suljić 6, Koprivica 6. Trener: Darko Maletić.

***

RADNIK            2 (2)

PODRINjE  (J)  0 (0)

Strijelci: 1:0  Jokić u 6, Došlo u 20. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 800.

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni:  Došlo, Novak, Živković, Maksimović, trener Đurić, Gavrić (Radnik), Mitrašinović, Alić, Trener Simić, Marković, Savić (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Dragan Došlo (Radnik) 7.

RADNIK: Lakić 6,5, Maletić 6,5 (od 77. minuta Odžaklić -), Živković (od 70. minuta Kovačević -), Jokić 7, Došlo 7, Vasić 7, Srećković 6,5, Novak 6,5 (od 56. minuta Gavrić -), Maksimović 6,5 (od 77. minuta Vesić -), Kasalović 6,5, Burazor  6,5. Trener: Velibor Đurić.

PODRINjE (JANjA):  Šito 6, Andrić 6, Bradarić 6, Mitrašinović 6 (od 54. minuta Jahić 6), Božić 6, Alić 6 (od 70. minuta Perković -), Pantić 6, Račanović 6, Perić 6 (od 80. minuta Ristić -), Marković 6 (od 80. minuta Savić), Ragipović 6. Trener: Ilija Simić.

***

LAKTAŠI        2 (1)

KOZARA    0 (0)

Strijelci: 1:0 Milojević u 10, 2:0 Zelenika  u 90+4. minut.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 1.000.

Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu) 6,5.

Žuti kartoni: Veljkić, Despotović (Kozara).

Igrač utakmice: Stefan Milojević (Laktaši) 7,5.

LAKTAŠI: Đ. Vuković 7, Milić 7, Amidžić 7 (od 86. minuta Komljenović -), Milojević 7,5 (od 72. minuta D. Vuković -), Ostojić 7, Marković 7 (od 86. minuta Arežina -), Škorić 7 (od 64. minuta Petković -), Bosančić 7, Runić 7, Dojčinović 7, Babić 7 (od 72. minuta Zelenika 7). Trener: Miljan Bajić.

KOZARA: Modić 6,5, Šćekić 6,5, Veljkić 6,5 (od 46. minuta Raca 6,5), Blagojević 6,5 (od 83. minuta Komlenić -), Glišić 6,5, Malbašić 6,5, Govedarica 6,5 (od 72. minuta Matić -), Despotović 6,5, Šikanjić 6,5, Popović 6,5 (od 89. minuta Torlaković -), Pepić 6,5. Trener: Saša Krupljanin.

***

TEKSTILAC    3 (3)

OMARSKA         1 (0)

Strijelci: 1:0 Miljanović u 21, 2:0 Prljeta u 38, 3:0 Kojić u 45, 3:1 Rastoka iz penala u 72. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 200.

Sudija: Milan Kukrika (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Ćalić, Ćorić (Tekstilac), Lajić, Anđić (Omarska).

Igrač utakmice: Daniel Miljanović (Tekstilac) 7,5.

TEKSTILAC: Simić 7, Marić 7 (od 60. minuta Hasikić 7), Ćorić 7, Jolović 7, Kojić 7,5, Prljeta 7,5 (od 82. minuta Đuričić -), Ćalić 7, Miljanović 7,5, Bašić 7 (od 82. minuta Brković -), Ignjić 7, Zeljković 7 (od 71.  minuta Obradov -). Trener: Ognjen Koroman.

OMARSKA: Ml. Jokić 6, Zdjelar 6 (od 46. minuta Panić 6), B. Romanić 6 (od 84. minuta Krecelj -), Rastoka 6,5, Anđić 6, Stojnić 6 (od 76. minuta Ratković -), Šunić 6, Jaćimović 6, Banović 6, Lajić 6 (od 84. minuta Gavranović -), Vračar 6 (od 46. minuta Da. Romanić 6). Trener: Zlatko Jelisavac.

***

ŽELjEZNIČAR  ST  1 (1)

RUDAR PRIJEDOR    0 (0)

Strijelac: 1:0 Jević u 32. minutu.

Stadion: “Predgrađe” u Banjaluci.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Stupar, trener Avdukić (Željezničar Sport tim), M. Bilbija, Pekija, trener Bujić (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Milan Jević (Željezničar Sport tim) 7.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6,5, Sladojević 6,5, Blanuša 6,5, Đogić 6,5, Pirt 6,5 (od 67. minuta Stijaković -), Jovandić 6,5, Ivić 6,5 (od 52. minuta Kosta 6,5), Kralj 6,5, Kalabić 7 (od 82. minuta Bajić -), Jević 7, Kerezović 6,5 (od 82. minuta Šuput). Trener: Asmir Avdukić.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Alibegović 6 (od 46. minuta Keita 6,5), Pekija 6,5, Kovačević 6, Radaković 6, D. Bilbija 6 (od 46. minuta Silva Paulo 6,5), Kojić 6, Kamenčić 6, Mikić 6,5, M. Bilbija 6, D. Marmat 6. Trener: Zoran Bujić.

***

LjUBIĆ    0 (0)

ZVIJEZDA 09    3 (1)

Strijelci: 0:1 Đurić u 38, 0:2 Orlandić u 52, 0:3 Bokić u 83. minutu.

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Jagodić, Subić, B. Žižak (Ljubić).

Igrač utakmice: Andrej Đurić (Zvijezda 09) 7,5.

LjUBIĆ: Mitrović 6, Radaković 6, B. Žižak 6, Jagodić 6 (od 88. minuta Jugović -), Džombić 6 (od 46. minuta Bosnić 6), Milanović 6 (od 88. minuta Grahovac -), A. Žižak 6, Subić 6 (od 68. minuta Mišić -), Čudić 6 (od 68. minuta Javorac -), Vidović 6, Bobić 6. Trener: Milan Stanivuković.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 7, Janjić 7, Đurić 7,5, Resić 7 (od 75. minuta Mujagić), Matić 7 (od 75. minuta Bokić -), Blažević 7 (od 86. minuta Stjepanović -), Dujković 7, Milošević 7, Živanović 7, Tešić - (od 10. minuta Karvaljo-Santos 7), Orlandić 7,5 (od 75. minuta Apostu). Trener: Srđan Šušić.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Omerhodžić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Boško Radović (Sutjeska) 8.

SUTJESKA: Pajević -, Ristanović 7, Radović 8 (od 75. minuta Sekulić -), N. Mojović 7, Milutinović 7, Mihajlović 7, Obrenović 7 (od 75. minuta Vladičić), O. Pljevaljčić 7 (od 86. minuta Batinić -), Danilović 7, Bonić 7 (od 66. minuta O. Mojović-), Dačević (od 75. minuta Ristović -). Trener: Miljan Radanović.

ALFA MODRIČA: Trišić 5,5, Omerhodžić 5,5, S. Pljevaljčić 5,5, Alizadeh 5,5, Kuljanin 6, Ilić 5,5 (od 66. minuta Simić -), Janković 5,5 (od 52. minuta Nišizaki 5,5), Ninković 5,5, Limić 5,5, Živković 5,5, Nikić 5,5. Trener: Bojan Magazin.