Druge fudbalske lige RS, 6. kolo: Ljubić bolji od komšija

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri prnjavorskog Ljubića u šestom kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, na svom terenu savladali su komšije iz Banje Vrućice, Mineral sa 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već u šestom minutu. Kapiten gostiju Igor Jelić oborio je u svom šesnaestercu Danka Ćirkovića, a siguran izvođač jedanaesterca bio je kapiten domaćih Boris Žižak. Prnjavorčani su tako prekinuli crni niz od tri uzastopna poraza, a interesantno je da je sva četiri gola, koliko je Ljubić dao u tri utakmice koje je riješio u svoju korist, postigao jedan fudbaler, Boris Žižak.

U derbiju kola ove grupe, vodeći banjalučki BSK je prekinuo niz od tri uzastopne pobjede i na svom terenu igrao sa Modriča Maksimom neriješeno, 1:1. Domaćima je nova pobjeda izmakla bukvalno u posljednjim sekundama utakmice, kada je Tihomir Đokić zatresao mrežu Bojana Dobrijevića. Do tog trenutka domaći su imali minimalno vođstvo koje su stekli golom Nikole Lekića u 58. minutu.

U grupi istok debitant u ovom rangu takmičenja Zvijezda 09 iz Etno-sela Stanišić, kao domaćin je savladala bijeljinsku Slogu junajted sa 5:2 i ponovo zasjela na prvo mjesto.

Parovi sedmog kola koje se igra 27. i 28. septembra: grupa zapad: MODRIČA: Modriča Maksima - Liješće, ŠAMAC: Borac - BSK, PETROVO: Ozren - Jedinstvo (Ž), BANjA VRUĆICA: Mineral - Župa Superpetrol, KOZARSKA DUBICA: Borac - Ljubić, DOBOJ: Sloga - Mladost (DS), LAKTAŠI: Laktaši - Omarska, grupa istok: DVOROVI: Proleter - Zvijezda 09, ROGATICA: Mladost - Gorica, ISTOČNA ILIDžA: Famos - Ilićka 01, NEVESINjE: Velež - Rudar (U), BOGUTOVO SELO: Mladost - Glasinac 2011, BRČKO: Lokomotiva - Radnički (K), BIJELjINA: Sloga junajted - Jedinstvo (BR).

10. Župa SP                 6        2        1        3        9:11   7

11. Mineral                 6        2        1        3        5:7     7

12. Liješće                   6        2        0        4        5:10   6

13. Sloga (D)                6        2        0        4        6:13   6

14. Mladost (DS)         6        1        1        4        7:10   4