Budućnost se ne odriče vrha

G.S.

ISTOČNO SARAJEVO - Okršaj prošlosezonskog šampiona i vicešampiona Republike Srpske pripao je košarkašima Budućnosti, koji su slavili pobjedu rezultatom 96:90, u petom kolu Lige BiH.

Bilo je to četvrto uzastopno slavlje Bijeljinaca u Istočnom Sarajevu, koji su nastavili sa sjajnim izdanjima u debitantskoj sezoni tokom koje su upisali samo jedan poraz te su ostali u vrhu tabele sa realnim izgledima da se bore za plej-of, iako je još rano o tome suditi. Velika drama viđena je u ovoj utakmici, baš kao što je to bio slučaj u finalnoj seriji plej-ofa prošlog maja. Činjenica da su gosti kasnili na susret nije uticala na kvalitet igre pa je sjajna košarka viđena tokom svih 40 minuta, a dodatnih pet minuta domaćem timu izborio je Ajdin Penava. Prvo je četiri sekunde prije kraja pogodio za 83:83, a potom izblokirao pokušaj Vojina Ilića za pobjedu. Gosti su se mnogo bolje snašli u produžetku tokom kojeg domaćinu nisu dozvolili da im zaprijeti.

Najbolji kod pobjednika bio je Ilić sa 30 poena i devet skokova, dok je Luka Jovanović dodao 25, a Milivoje Božović 18 poena i deset skokova. Kod domaćina Penava je ubacio 23 poena i imao 14 skokova, a Darko Damjanović 18 poena.

Mladost je poražena na gostovanju kod Slobode sa 72:85, što je bio njen četvrti neuspjeh ove sezone. Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da će pobjeda ostati u Tuzli, jer je domaćin vodio sa 11 poena razlike. Jovan Đorđević Marinković bio je najbolji sa 17 poena kod Mrkonjićana, a pratio ga je Dimitrije Raičević sa 16.

Plasman

Promo je pobijedio Posušje sa 107:105, nakon produžetka, a poslije 40 minuta bilo je 94:94. Tri utakmice ovog kola igrane su sinoć i u njima su se sastali Bosna Rojal - Široki, Zrinjski - Borac, Leotar - Spar. Plasman: 1. Budućnost 4-1, 2. Široki 4-0, 3. Borac 4-0, 4. Slavija 3-2, 5. Sloboda 2-3, 6. Promo 2-3, 7. Spars 2-2, 8. Bosna Rojal 2-2, 9. Leotar 2-2, 10. Posušje 1-4, 11. Mladost 1-4, 12. Zrinjski 0-4.