Фото: Предсједница Српске наставља посјету САД
БАЊАЛУКА - ПредсједницаРепублике Српске Жељка Цвијановић наставља данас вишедневну посјету САД. Цвијановићева је јуче у разговору са извршним потпредсједником америчког Атлантског савјета Дејмоном Вилсоном изразила увјерење да ће досадашња сарадња са САД у области безбједности бити настављена како би ниво безбједности у Републици Српској и БиХ био подигнут на виши ниво.
- На састанку у Вашингтону разговарано је о актуелним безбједносним изазовима са којима се суочавају Република Српска и БиХ, као и земље западног Балкана, те о војној будућности БиХ- саопштено је из кабинета предсједника Српске.
Предсједник Српске присуствовала је 68. Националном молитвеном доручку у Вашингтону чији је домаћин предсједник САД Доналд Трамп, саопштено је из кабинета предсједника Српске.
Овогодишњем Националном молитвеном доручку, на који Цвијановићеву традиционално позивају, присуствовало је више од 1.000 међународних гостију из више од 140 земаља.
Цвијановићева се, у оквиру посјете САД, јуче у Пентагону састала са командантом Националне гарде Мериленда генералом Тимотијем Говеном.
На састанку је разговарано о могућностима унапређења досадашње сарадње институција Републике Српске и државе Мериленд, са посебним акцентом на цивилни дио сарадње који подразумијева вјежбе цивилне заштите, сајбер безбједност, те размјену студената и академског особља.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.