Патријарх Иринеј служио литургију у руској цркви

Srna
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Патријарх Иринеј служио литургију у руској цркви

БЕОГРАД  - Његова светост патријарх српски Иринеј је у руској цркви на Ташмајдану у Београду служио Свету архијерејску литугију поводом 11 година службе патријарха московског и све Русије Кирила, објављено је на сајту Српске православне цркве /СПЦ/.

Саслуживали су старјешина Подворја руске православне цркве у Београду протојереј Виталија Тарасјев, као и старјешине неколико цркава у Београду - Маркове цркве протојереј Трајан Којић, Храма Свете Тројица на Врачару протојереј ставрофор Милан Топић и Богородичине цркве у Земуну протојереј Небојша Тополић.

Архијерејску литургију, која је служена јуче, саслуживали су и јеромонах Петар /Богдановић/, старјешина београдске Вазнесењске цркве јереј Арсеније Арсенијевић, као и јереј Иван Делић из Епархије банатске, те ђакони Александар Секулић и Зоран Ранковић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.