Одобрено полагање цијеви за  “Сјеверни ток два”

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Одобрено полагање цијеви за  “Сјеверни ток два”

БЕРЛИН - Њемачка Агенција за поморство и хидрографику (БСХ) одобрила је данас да дио гасовода “Сјеверни ток два” дуг два километра буде положен у територијалне воде те земље.

Агенција је објавила да на снагу дозвола објављена у јануару којом се омогућава полагање цијеви на дно њемачке ексклузивне економске зоне.

 “Сјеверни ток два” којим ће руски гас стизати у ЕУ преко терминала у Њемачкој тренутно се гради у данским водама, али је рад близу краја.

Њемачка Унија за природу и биоразноврсност и њемачке Асоцијација за еколошку помоћ покренуле су правни поступак за обуставу градње до краја маја, указујући на утицај на птице селице.

Према подацима њемачке агенције чије је сједиште у Хамбургу рад је обустављен од јануара, али радови могу да почну крајем маја и да се наставе до краја септембра у вријеме када то неће утицати на птице селице.

“Сјеверни ток” је, углавном завршен, сем дијела у њемачким водама.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.