Фото: Појефтињење могуће идуће седмице
БAЊAЛУКA - Aко цијене нафте у идућих седам дана наставе да падају или се задрже на садашњем нивоу, у Републици Српској требало би да дође до појефтињења горива за пет до седам фенинга, рекао је предсједник Удружења власника бензинских пумпи Војин Митровић.
Он је истакао да, и поред пада цијена нафте на свјетском тржишту, ове седмице у РС неће бити корекција цијена.
Нафта је јуче ујутро појефтинила на глобалним робним берзама у очекивању седмичног извјештаја који би указао на раст залиха горива у СAД, што може бити сигнал за пад тражње основне енергетске сировине, пренијеле су агенције.
Aмеричка "лака" нафта појефтинила је на берзи у Њујорку и тренутно кошта 100,90 долара за барел након што је у понедјељак у завршној трговини на истом тржишту поскупјела највише од фебруара - за 5,37 долара, или 5,5 одсто.
У Лондону је сјеверноморска нафта типа "брент" јуче продавана по цијени од 114,37 долара за барел, што је 1,53 долара мање него претходног дана.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.